آموزش سئو یادگیری سئو مبتدی تا پیشرفته رایگان

تولید محتوا بدون تحقیق در مورد کلمات کلیدی ارزشمند، مفت نمی ارزد. محتوای بهینه سازی نشده رنک نمی گیرند و در نتیجه میزان ترافیک سایت بسیار کم خواهد بود. شما باااااااااااااید بدانید که با چه عبارات کلیدی می توانید ترافیک بیشتری را وارد سایت خود کنید. در این قسمت نحوه یافتن کلمات کلیدی هدفمند، سودآور و پرکلیک را می آموزید.

نقشه راه از همون اول به ما کمک میکنه که محتوا های بی خودی تولید نکنیم و کلمه به کلمه ای که داخل سایت می نویسیم، هدفمند و هوشمندانه باشه. این ها کلید های بسیار مهمی توی سئو هستند در ادامه آموزش بیشتر با اون ها آشنا میشید. اگر خودتان وبسایت دارید، میتوانید این مطلب را در سایت خودتان قرار دهید فقط در جریان باشید که در صورتی که سایتتان نوپا باشد، احتمالا مطلب شما دیر رتبه خوب بگیرد و این موضوع باعث نگرانی شما نشود.

در هنگام بک لینک سازی باید به این مسئله دقت کنید که نباید انکرتکست های شما مشابه و یکسان باشند. به عنوان مثال، اگر برای یک صفحه ۱۰ بک لینک ایجاد می کنید، باید حداکثر ۵ بک لینک با انکرتکست کلمه کلیدی اصلی، ۳ انکرتکست با کلمات کلیدی LSI، ۲ مورد با خود URL صفحه صفحه ایجاد شود. سئو داخلی یا On-page SEO، همانطور که از اسم آن پیداست، بر روی سئو بخش های داخلی سایت و بهینه سازی آن ها تمرکز دارد.

از آنجا که ذات این سایت‌ها با تولید محتوای زیاد عجین شده است؛ مدیریت سئو این سایت‌ها بسیار مهم است و یک اشتباه می‌تواند لطمات جبران‌ناپذیری به همراه داشته باشد. این نکته مهم را مد نظر داشته باشید همانطور که در فصل لینک‌بیلدینگ توضیح دادم؛ بهتر است اجازه ندهید اتوریتی هیچ کدام از صفحات سایتتان از صفحه اصلی بیشتر شود. با قرار دادن کد بالا به ربات‌های می‌گویید این ۲ صفحه یک محتوا دارند و فقط لینکی که درون رل قرار گرفته را ترتیب اثر دهد. همین کار ساده باعث می‌شود از ایجاد هزاران صفحه محتوای تکراری در سایتتان جلوگیری کنید. و همانطور که در فصل سئو تکنیکال یاد گرفتید محتوای تکراری ضربه بزرگی به بودجه خزش وب‌سایت شما می‌زند. خوب در مثال بالا راه چاره این است که در هر ۲ صفحه تگ کنونیکال زیر را در بخش head قرار دهید.

بخوانید:  مدیرعامل معتبرترین صرافی رمز ارز با بیش از ۲۰۰ هزار کاربر بازداشت شد

موتورهای جستجو وقتی مورد استفاده قرار می گیرند که افراد بخواهند چیزی را در اینترنت جستجو کنند. برای اینکه در سئو به سطح حرفه‌ای برسید باید از سئو مبتدی شروع کنید و کم کم در این زمینه پیشرفت کنید ولی اگر می‌خواهید به سطح پیشرفته برسید توصیه می‌کنم در دوره سئو MasterSeoشرکت کنید. به عنوان مثال فرض کنید می‌خواهید بهترین کفش‌ها را برای دویدن بشناسید و اطلاعات بیشتری درباره‌شان کسب کنید.

پنالتی شدن به این معنی است که کل صفحات سایت شما یا یک صفحه خاص و یا یک کوئری خاص که آن خطا را مرتکب شده، به کل از نتایج گوگل حذف می‌شود. حتی اگر الگوریتم‌های گوگل تشخیص دهند که شما از روش لینک سازی pbn استفاده کرده باشید، قطعا دیگر جایی در سرپ گوگل ندارید. ابتدا بهتر است که سئو داخلی و سئو تکنیکال سایت خودتان را به حد قابل قبولی برسانید و سپس حداقل پس 5 الی 7 ماه، به سراغ سئو خارجی بروید. البته لینک سازی بخش بسیار حساسی است که اگر اشتباه انجام می‌شود، می‌تواند خسارت جبران ناپذیری را به سایت شما وارد کند. بعد از ثبت نقشه در گوگل مپ و تایید شدن توسط گوگل، باید حتما آن را در بخش‌های فوتر، درباره ما و تماس با ما سایت خودتان قرار دهید تا گوگل متوجه شود که کسب و کار ثبت شده در گوگل مپ، مربوط به کسب و کار شماست.

همچنین سایت های باربری و لوله بازکنی و بسیاری موضوع دیگر که مشتریان با ورود به این سایت ها، تماس میگیرند و از خدمات استفاده می کنند. مثلا میدونه که این دوربین رو برای کجا ها اگر استفاده بکنن زود خراب میشه و این حرفو کسی توی سایت ها هنوز نزده. اما خب اینطور هم نشده که بخاطر وردپرس بودن سایت، توانایی مقابله با یک سایت غیر وردپرسی را نداشته باشیم. دیجیاتو، یک پزشک، دکتر سلام، ایران استخدام، مجله دیجیکالا، چطور، گجت نیوز و بسیاری دیگه با وردپرس طراحی شدن. پس از گذراندن همه مواحل بالا، زمان آن است که بتوانید با جرئیات نتایج کار های خود را اندازه گیری کنید. پس از گذراندن 4 مرحله بالا، زمان آن است که همان نکاتی که در مرحله اول آموختید را حرفه ای تر و عمیق تر یاد بگیرید.

بخوانید:  نقد و بررسی خودرو آلفا رومئو 4C لایو کار | bedrive