افزایش تیراژ تولید. تنها راه نجات صنعت خودروی کشور

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با تاکید بر اینکه افزایش حجم تولید تنها راه نجات صنعت خودروی کشور است، گفت: بخشی از مشکلات مالی در صنعت خودرو به دلیل قیمت گذاری اجباری محصولات و بخشی دیگر به دلیل ناکارآمدی مدیریت است باید اصلاح شود.»

جواد توسلمهر در نشست مشترک با معاونان و مدیران منابع انسانی گروه سایپا با اشاره به اینکه باید جو سازمان را پویا کنیم و این امر مستلزم برنامه ریزی منسجم و عملکرد مدیران توانمند است، اظهار داشت: علیرغم شرایط سخت مالی، مدیران عامل و شرکت ها متعهد به کاهش قیمت هستند برای تحقق این امر مدیریت باید پیگیر تولید محصولات و افزایش بهره وری نیروی انسانی باشد.

وی افزود: راه پیش رو بسیار سخت است، اما معتقدم اگر کارهای پیچیده در حوزه نیروی انسانی با روند ساده سازی دنبال شود، می توان بر مشکلات فائق آمد. بنابراین گزارش، در این مراسم از سند راهبردی توسعه منابع انسانی گروه خودروسازی سایپا رونمایی و در افق 1407 ابلاغ شد.

ضرورت تدوین برنامه حداکثر برای مدت شش ماه در حوزه صنعت خودرو

تاوسعلی مهر افزود: در صنعت خودرو نباید برنامه‌های بلندمدت و سختی داشت، بلکه در این زمینه باید حداکثر شش ماه برنامه‌ریزی شود تا به ثمر برسد.

وی با اشاره به اینکه باید تلاش کنیم با کمک، همراهی و همدلی خودروهای بیشتری تولید کنیم، تاکید کرد: هیچ راهی برای نجات صنعت کشور وجود ندارد مگر اینکه تیراژ تولید خودرو افزایش یابد، تمام مشکلات صنعت و سایر صنایع مرتبط نیز حل خواهد شد.»

مدیر عامل گروه خودروسازی سایپا گفت: در صنعت خودرو با دو گروه تولیدی و نخبه مواجه هستیم که هر دو از دانش متوسط ​​و هوش بالا در جامعه بهره می برند و همچنین جامعه ای با میلیون ها ذینفع در این چرخه وجود دارد. بنابراین عملکرد ما در سطح ملی موثر است و از حساسیت بالایی برخوردار است، بنابراین باید در این زمینه بسیار دقیق و ثابت قدم باشیم.»

بخوانید:  معجزه سبز «گودیر» در «CES»

وی افزود: اگر شرکتی دچار مشکل کارگری می شود باید علت اصلی آن در سطح مدیریت بررسی شود زیرا کارگران با وجود اینکه سخت ترین فعالیت های تولیدی را انجام می دهند همیشه حامی ترین افراد هستند.

توسلی مهر تصریح کرد: با بررسی وضعیت عملکرد کارکنان به ویژه مدیران می توان مشخص کرد که افراد چگونه و در چه شرایطی در کار خود رشد می کنند باید به گونه ای برنامه ریزی کرد که با تجربه کاری، سطح سواد کاری منطبق باشد وابستگی کاری افراد و باید شرایط رشد سازمانی آنها فراهم شود.»

وی با اشاره به وضعیت اقتصادی و تولید در شرکت های خودروسازی گفت: اگر وضعیت تولید خوب باشد قطعا وضعیت سازمان و کارکنان بهتر خواهد شد. البته با شرایط کنونی آستانه تحمل کارکنان پایین است و در این صورت وظیفه واحد منابع انسانی است که صدای کارکنان را به گوش مدیران برساند.

خلق حماسه اقتصادی با همکاری تمامی نیروهای متخصص و بهره مندی از تجربیات گذشته

مدیر عامل گروه خودروسازی سایپا همچنین در پیام تبریک خود به مسعود مزیگیان رئیس جمهور منتخب ابراز امیدواری کرد با همکاری و همفکری همه نیروهای متخصص و متعهد حماسه اقتصادی بیافرینند و از همه تجربیات قبلی بهره ببرند.

در متن نامه توسلی مهر خطاب به رئیس جمهور منتخب آمده است: «خداوند متعال را شاکریم که به ما توفیق و توفیق داده، ملت ایران را در آزمون باشکوه دیگری و در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، مانند دوره های قبل، موفق و سربلند کرد. دوره، مایه افتخار و مباهات ایران اسلامی است.»

بخوانید:  روند قیمت در بازار خودرو یک قدم به عقب و دو قدم به جلو!

وی در ادامه پیام خود گفت: اینجانب به نمایندگی از خانواده بزرگ گروه خودروسازی سایپا، انتخاب حضرتعالی توسط ملت بزرگ ایران به عنوان رئیس جمهور کشور در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری را صمیمانه تبریک و تهنیت عرض می نمایم.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا افزود: امید است با همکاری و همفکری بین تمامی نیروهای متعهد و مجرب و با استفاده از تمامی تجربیات گذشته حماسه اقتصادی خلق شود و اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی محقق شود. ” ایران که میراث گرانقدر شهدا و ائمه شهداست، همواره موفق و مثبت نگر خواهیم ماند و همچنین شاهد اقدامات موثر جنابعالی در این جایگاه مهم برای پیشرفت و آبادانی کشور و ملت هستیم. صلح و رفاه برای مردم فهمیده ایران عزیز.»

وی در پایان سخنان خود نوشت: از خداوند متعال سلامتی و توفیق جناب عالی و سعادت برای ملت بزرگ و عزیز ایران را مسالت دارم.

منبع: https://www.donyayekhodro.com/news/249909/%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D8%AA%DB%8C%D8%B1%D8%A7%DA%98-%D8%AA%D9%88%D9%84%DB%8C%D8%AF-%D8%AA%D9%86%D9%87%D8%A7-%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D9%86%D8%AC%D8%A7%D8%AA-%D8%B5%D9%86%D8%B9%D8%AA-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1