انواع روش های حمل و نقل بار | transemartlogistics

قدمت حمل بار با کشتی به صدها سال پیش بازمی‌گردد و هنوز انتخاب اول بسیاری از کسب‌وکارهای بین‌المللی transemartlogistics.com است. تقریباً 80 درصد از تجارت بین‌المللی از طریق دریا و اقیانوس انجام می‌شود. شرکت هنزا ناو دریا خدمات تخصصی حمل دریایی را از طریق خطوط کشتیرانی معتبر جهان انجام می‌دهد.

  • آخرین دسته از انواع کشتی‌های حمل و نقل دریایی به کشتی‌های باری اختصاص ندارد.
  • خسارت عمومی نیز در قبال تصمیم ناخدای کشتی برای جلوگیری از ضرر و زیان بیشتر کاربرد دارد.
  • لازم به ذکر است که از تمامی روش های زیر برای حمل و نقل مسافر و کالا استفاده می شود که هدف ما در این مقاله جنبه تجاری و جابه جایی کالا می باشد.
  • قابل ذکر است که گفته شود ، ترابری دریایی شامل دو روش ، مستقیم و غیرمستقیم می‌باشد.
  • هزینه پایین و قابلیت جابه‌جایی بارهای سنگین و حجیم را باید مهم‌ترین مزایای استفاده از روش جابه‌جایی کالا از طریق کشتی‌ها دانست.
  • نمایندگان گمرک آن بندر و مسئولین یا نمایندگان شرکت‌های حمل‌ونقل در کنار هم این کار را انجام می‌دهند.
تا زمانی که کالاها به صورت کامل بارگیری شوند، تمام مسئولیت بر عهده فروشنده است. همچنین به دلیل ساختار ساده ای که دارند می توانند در بنادری با امکانات ناچیز نیز به راحتی تخلیه و بارگیری شوند. حمل و نقل آبی طولانی بودن زمان رسیدن کالا به مقصد در مقایسه با روش های دیگر. از انواع خدمات الیت اریا می توان به حمل و نقل هوایی و… اشاره کرد.

روش کراس استافینگ تنها در واردات کالا صورت نمی گیرد بلکه همین عمل بصورت عکس در صادرات هم صورت می پذیرد. نکته مهم این است که در روش کراس استافینگ حتما یکی از کشتی ها باید دارای جرثقیل جهت تخلیه کالا های مورد نظر باشند و گاها خطراتی هم در حین این جابجایی کالاها را تهدید می کند. اما کشورهایی مثل ایران که درگیر تحریم های شدید بین المللی می باشند بر اساس شرایط خاص از این روش بخصوص برای واردات کالای خود استفاده می کنند. کشتی‌های فله بر کاربردهای زیادی در تجارت و صنایع بین‌المللی دارند. محصولات کشاورزی، محصولات صنعتی و همچنین محصولات معدنی از جمله محصولاتی هستند که با این کشتی‌ها مورد حمل و نقل قرار می‌گیرند.

بخوانید:  بایگانی‌های آلفارومئو میتو کارشناسی خودرو در بهترین مرکز کارشناسی خودرو تامین خودرو آزمون TKA | bedrive

چه کالاهایی بیشتر به صورت دریایی حمل می شود؟

در کراس استافینگ محموله به صورت مستقیم به سمت مقصد منتقل و بارگیری نمی شود و قبل از آن در کشتی دیگری بارگیری و سپس به مقصد اصلی انتقال می یابد. مسیر های دریایی جنوبی کشور، همچنین مهم ترین نقش در واردات کالا و اقلام اساسی به کشور را به عهده می گیرند؛ از این طریق کالا هایی از کشور های اروپایی، و جنوب غرب آسیایی به سمت ایران روانه و وارد می شوند. ایران کشوری مناسب از نظر وضعیت جغرافیایی است و از سمت شمال با دریای خزر و از جنوب نیز، با دریای عمان و خلیج فارس در ارتباط است. وجود این دو مرز آبی باعث شده تا ایران دارای بیش از 3 هزار کیلومتر مسیر دریایی شود و بخش عمده ی تجارت فرا مرزی خود را از این طریق به انجام برساند. خسارات خاص آن دسته از خسارات هستند که در شرایط خاص و غیرقابل‌پیش‌بینی به کشتی و محموله‌ها وارد می‌شوند. به عنوان مثال، اگر کشتی در مسیر خود با طوفان مواجه شود و محموله‌ها آسیب ببینند، شرکت بیمه موظف است خسارت وارده به کالا را پرداخت کند.

حمل ونقل دریایی

انواع روش های حمل و نقل بار | transemartlogistics

استراتژی و موقعیت کلیدی ایران در خاورمیانه باعث گردیده است تا صادرات و واردات زیادی به اقصی نقاط دنیا انجام دهد و دولت برای اینکه وارد بازار جهانی شود تاکتیکی را در جهت توسعه روابط تجاری با تمام کشورها بکار برده است. سیستم حمل و نقل دریایی یکی از همین تاکتیک های خاص به حساب می آید. مهمترین مزیت این روش ازران بودن حمل و نقل دریایی نسبت به سایر روش های حمل و نقل در انتقال بارهای حجیم است. هزینه حمل و نقل دریایی نسبت به انواع دیگر آن کم‌تر است و از استقبال خوبی برخوردار است. به همین دلیل و برای آشنایی شما با این موارد، قصد داریم، در این مطلب در مورد این نوع از انتقال بار و موارد مربوط به آن به طور کامل صحبت کنیم.

بخوانید:  بررسی مشخصات سمند LX 1382 1401 | bedrive

مزایای حمل و نقل دریایی