بازدید وزیر صمت از سالن گروه خودروسازی سایپا

شرکت های قطعه سازی گروه خودروسازی سایپا در نوزدهمین نمایشگاه بین المللی لوازم یدکی، لوازم و مجموعه های خودرو تهران حضور فعال دارند. گروه خودروسازی سایپا به منظور به نمایش گذاشتن دستاوردها و توانمندی های خود در زمینه قطعه سازی و ایجاد بستری برای توسعه مبادلات تجاری و همکاری ها در این نمایشگاه حضور پررنگ و موثری دارد. در این نمایشگاه که از دیروز 9 خرداد ماه آغاز شده و تا 10 تیر 1403 در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران ادامه دارد، شرکت های قطعه سازی گروه سایپا شامل سایپا سازی گستر به همراه 24 شرکت زنجیره تامین و سایپا مگاموتور به همراه 25 شرکت، شرکت کنند. زیرمجموعه های زنجیره تامین، سایبادیک، فنر زر، سایپا مالیپل، ضربه گیر سایپا ایندامین، سایپا پلاسکوکار، پرس سایپا، سایپا ادکوپرس، قالب های صنعتی بزرگ سایپا، سایباشیش، رینگ سایپا، سایپا آذین، خدمات رادیاتور ایران مستقیم، ریناپا نماینده ای از گروه خودروسازی سایپا حضور داشت و دستاوردها و توانمندی های خود را در زمینه ساخت قطعات یدکی به نمایش گذاشت. گروه خودروسازی سایپا در نوزدهمین نمایشگاه بین المللی قطعات، لوازم و مجموعه های خودرو تهران که از ساعت 8 الی 15 برگزار می شود، محصولات خود را در سالن های 8 و 9 به مساحت 7000 مترمربع به نمایش می گذارد. از علاقه مندان و بازدیدکنندگان استقبال می شود.

حضور وزیر صلح و رئیس ایدرو در سالن سایپا

عباس علی آبادی; وزیر صنعت، معدن و تجارت با بابک احمدی؛ رئیس هیئت مدیره سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) و جمعی از نمایندگان و مدیران وزارت ایمنی با حضور در تالار سایپا از دستاوردهای قطعه سازان این گروه خودروسازی بازدید و از نزدیک در جریان قرار گرفتند. درباره دستاوردها و آثار شرکت های گروه سایپا.

بخوانید:  50 درصد از خریداران مونتاژی ها در سامانه یکپارچه انصراف دادند!

در این بازدید جواد توسلمهر مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا به تشریح روند همسان سازی قطعات یدکی و همکاری با شرکت های دانش بنیان پرداخت و گزارشی از دستاوردها و اقدامات انجام شده در این زمینه ارائه کرد.

دعوت از شرکت های آگاه در زمینه تولید قطعات یدکی موتور

بر اساس این گزارش، یکی از شرکت های وابسته به گروه خودروسازی سایپا مگاموتور است که در این نمایشگاه شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها را به همکاری مشترک دعوت می کند.

همزمان با برگزاری نوزدهمین نمایشگاه بین المللی لوازم یدکی، لوازم و مجموعه های خودرو تهران، این شرکت از کلیه شرکت های دانش بنیان، گروه های نوپا و موتورسازان دعوت کرد تا از غرفه گروه خودروسازی سایپا و این شرکت در نمایشگاه گفت. و برنامه ها و پیشنهادات خود را برای همکاری مشترک اعلام کنند.

این شرکت تولید کننده قوای محرکه در گروه خودروسازی سایپا با در نظر گرفتن برنامه توسعه گستره محصولات خود در آینده و اجرای چندین پروژه طراحی و تولید موتورهای مدرن با قابلیت های جهانی، در نظر دارد از توانمندی های متنوع شرکت ها از جمله استفاده کند. دانش فنی در این پروژه ها و تولید فعلی و استفاده از آنها در آینده.

در این راستا مگاموتور با انتشار قطعات و مجموعه هایی که نیاز به جاسازی دارند و همچنین آنهایی که در تیراژ با کمبود مواجه هستند از کلیه شرکت ها دعوت به همکاری می نماید.

من باید بگویم؛ ماه گذشته پروژه توسعه پیشرانه CVT اطلس و سهند با انتخاب موتور M15GSI و گیربکس CVT پانچ بلژیک با آپشن های ESC و مدرن وارد فاز مصرف سوخت، آلایندگی و سایر تست های نهایی شد.

بخوانید:  با هوندا سیویک جسورانه برانید

آشنایی با بخش های مهم و استراتژیک گروه سایپا

گروه خودروسازی سایپا حدود یک ماه قبل از برگزاری این نمایشگاه اعلام کرد که گام های مهمی در راستای جانمایی قطعات مهم و استراتژیک برداشته است. مدیرعامل شرکت ساختمانی سایپا در این خصوص گفت: یک شرکت زنجیره تامین برای اولین بار در تولید قطعات بادکننده ایربگ خودرو به خودکفایی دست یافت.

محمدعلی خیتی اردیبهشت امسال در بازدید از خط تولید شرکت های قطعه ساز داخلی در شهرک صنعتی استان قزوین، جذب جزء مهم و استراتژیک بادکن کیسه هوا را موضوعی مهم در تولید خودرو دانست و اظهار داشت: امروز صنعت خودروی کشور در حال رشدی نوظهور است که امید به تولید قطعات استراتژیک است و اکنون با تولید قطعات استراتژیک مجموعه ایربگ خودرو، دیگر نیازی به واردات این قطعه ضروری نداریم.

وی با بیان اینکه تولید قطعات بادکننده ایربگ خودرو حجم مبادلات ارزی کشور را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد، گفت: هرجا نسل جوان متعهد و قابل اعتماد باشد شاهد پیشرفت بوده ایم.

مدیرعامل سازه گستر گفت: یکی از اصول ما در زنجیره تامین گروه سایپا، حمایت از قطعه سازان است که توجه ویژه ای به افزایش جذب قطعات در واحدهای تولیدی دارند؛ در این راه سعی می کنیم موانع و شرایط تولید را هموار کنیم.

سرزندگی محرک جذب در شرکت های تشکیل دهنده گروه سایپا

ماه گذشته خط تولید فیلتر کابین و فیلتر سوخت کابین خودرو شاهین برای تمامی خودروهای سایپا و ایران خودرو در سایباخزر راه اندازی و به بهره برداری رسید. این دستاوردها نشان دهنده عزم کارکنان گروه سایپا برای غلبه بر چالش های موجود با استفاده از قابلیت های موجود در شرکت ها است. بر اساس این گزارش تمامی مراحل طراحی و اجرای این خطوط تولید برای اولین بار در این شرکت ها به پایان رسید که نقش موثری در کاهش هزینه کل تولید دارد. این محصولات به دلیل استفاده از مواد اولیه مرغوب، آخرین تاییدیه های سازمان ملی استاندارد ایران را دریافت کرده اند. استفاده حداکثری از امکانات موجود، کاهش هزینه های تولید، افزایش بهره وری انسانی و افزایش سهم بازار فیلتر خودروهای سواری از جمله اهداف سایبازر در سال جهش تولید با مشارکت مردم است.

بخوانید:  مقدمات گرانی مجدد خودرو | خودرو

منبع: https://www.donyayekhodro.com/news/249629/%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%88%D8%B2%DB%8C%D8%B1-%D8%B5%D9%85%D8%AA-%D8%A7%D8%B2-%D8%B3%D8%A7%D9%84%D9%86-%DA%AF%D8%B1%D9%88%D9%87-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D9%BE%D8%A7