با ارزش ترین بنزین در چین عرضه می شود

باید بدانیم که میانگین بنزین در دنیا 1.33 دلار در لیتر است اما در این مقاله سعی شده است 10 کشور با بالاترین قیمت بنزین از نظر ارزش دلاری تعریف شود. همچنین 10 کشوری که ارزان ترین بنزین جهان را دارند معرفی شد. قیمت های درج شده برای بنزین اکتان 95 می باشد.

ابتدا به سراغ کشورهایی می رویم که گران ترین بنزین را دارند. از آنجایی که قیمت مسکن و پارکینگ در هنگ کنگ بسیار بالا است، تعداد خودروها در این کشور کمتر از سایر کشورهای توسعه یافته است. به همین دلیل و همچنین به دلیل کمبود ذخایر عظیم نفت و گاز، قیمت سوخت در این کشور به رقم بالایی می رسد.

مالیات بر سوخت، خرید خودرو در هنگ کنگ را بسیار غیرقابل قبول کرده است و اکثر مردم از سیستم حمل و نقل به خوبی استفاده می کنند.

در واقع، پر کردن مخزن شما یک لوکس است که تنها تعداد کمی از افراد می توانند از پس آن برآیند. تقریباً همه چیز در موناکو گران است و سوخت نیز از این قاعده مستثنی نیست.

با توجه به اینکه مسابقات جایزه بزرگ فرمول یک در موناکو برگزار می شود و رانندگان مشهوری در آن زندگی می کنند، شاید تعجب آور نباشد که موناکو را در این لیست ببینیم.

از دلایل گرانی بنزین در موناکو می توان به واردات سوخت از طریق زمین، گرانی زمین و ملک، کمبود جایگاه های سوخت رسانی و وابستگی قیمت بنزین به فرانسه اشاره کرد.

تمام برق ایسلند از طریق روش های پاک و بدون کربن از جمله روش های انرژی آبی و زمین گرمایی به دست می آید. البته ایسلند ذخایر نفت و بنزین ندارد بنابراین مجبور به واردات این نوع سوخت می شود و به همین دلیل قیمت بنزین در این کشور بالاست.

بخوانید:  جدول قیمت کارخانه و بازار خودروهای داخلی، چینی و خارجی - 25 اسفند 1402

البته دولت ایسلند نیز مالیات های زیادی را بر بنزین وضع کرد که نتیجه آن قیمت بالای سوخت در این کشور بود. لیختن اشتاین گران ترین بنزین اروپا را تامین می کند.

از آنجایی که این کشور ذخایر نفتی ندارد، هر قطره بنزین لیختن اشتاین به واردات بستگی دارد و حمل و نقل جاده ای نیز هزینه عرضه را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد. دولت این کشور از طریق فروش بنزین مالیات دریافت می کند.

منبع: https://www.donyayekhodro.com/news/249917/%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B1%D8%B2%D8%B4-%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%A8%D9%86%D8%B2%DB%8C%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%DA%86%DB%8C%D9%86-%D8%B9%D8%B1%D8%B6%D9%87-%D9%85%DB%8C-%D8%B4%D9%88%D8%AF