بره‌ هایی با پوست گرگ!

شورولت آوئو – وولینگ ژینگچی

بره‌ هایی با پوست گرگ!

بره‌ هایی با پوست گرگ!

فورد که شرایط خوبی در بازار چین نداشت و با کاهش فروش مواجه بود، ری‌بج یک کراس‌اوور چینی و عرضه‌ آن با برند خودش را در این کشور به‌عنوان راه‌حلی سریع و کم‌هزینه برای بهبود اوضاع انتخاب کرد. به‌این ترتیب در نمایشگاه چنگدوی ۲۰۱۸ فورد تریتوری معرفی شد. این خودرو نسخه‌ ری‌بج‌شده‌ کراس‌اووری چینی به‌نام یوشنگ S330 است.

جنرال‌موتورز سال‌هاست که با شرکت‌های چینی سایک و وولینگ جوینت‌ونچر دارد و بائوجون برندی حاصل از این همکاری است. این برند در نمایشگاه گوانگژوی ۲۰۱۷ کراس‌اوور کامپکتی به‌نام ۵۳۰ را رونمایی کرد و چندی بعد در نوامبر ۲۰۱۸ این خودرو با برند شورولت و به‌عنوان نسل دوم کاپتیوا در کلمبیا معرفی شد.

این پیکاپ در برزیل هم با نام فیات تیتانو عرضه می‌شود. به‌گفته‌ پژو، این پیکاپ بیش از 2 میلیون کیلومتر آزمایش را در شرایط آب و هوایی و مسیرهای مختلف انجام داده تا از تطبیق‌پذیری، توانایی‌های آفرود و سهولت تعمیر آن اطمینان حاصل شود.

منبع: https://www.donyayekhodro.com/news/245580/%D8%A8%D8%B1%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D9%BE%D9%88%D8%B3%D8%AA-%DA%AF%D8%B1%DA%AF

پژو لندترک – چانگان F70

بره‌ هایی با پوست گرگ!

پژو که سابقه‌ ری‌بج پیکاپ دانگ‌فنگ ریچ را برای عرضه در آفریقای جنوبی داشت، برای عرضه‌ پیکاپ جدیدی بار دیگر سراغ چینی‌ها رفت.

یکی دیگر از خودروهای حاصل از همکاری جنرال‌موتورز، سایک و وولینگ که با برند شورولت عرضه می‌شود، مدل آوئو است. این خودرو نسل سوم آوئو است که برای بازار مکزیک در نظر گرفته شده و در دسامبر ۲۰۲۲ معرفی شد.

بره‌ هایی با پوست گرگ!

همچنین فورد استرالیا هم در طراحی و توسعه‌ این خودرو نقش داشته و سواری و هندلینگ آن در مسیر آزمایشی فورد در استرالیا تنظیم شده است. تریتوری در کارخانه‌ JMC فورد در چین تولید می‌شود و علاوه‌بر این کشور، به‌سراسر آمریکای جنوبی و چندین بازار شرق آسیا هم صادر می‌شود.

بخوانید:  معرفی خودرو جدید و اختصاصی کرمان موتور با همکاری شرکت های معتبر اروپایی

دوج جورنی کراس‌اوور میان‌سایزی بود که بین سال‌های ۲۰۰۸ تا ۲۰۲۰ به‌بازار عرضه می‌شد. در سپتامبر ۲۰۲۱ اما دوج اقدام به‌معرفی جورنی جدیدی کرد که هیچ ارتباطی به‌مدل قبلی نداشت. این خودرو نسخه‌ ری‌بج‌شده‌ نسل دوم کراس‌اوور چینی ترامپچی GS5 است که برای عرضه در بازار مکزیک در نظر گرفته شده است.

فورد تریتوری – یوشنگ S330

آوئو اما درواقع براساس کراس‌اوور چینی وولینگ ژینگچی شکل گرفته است. البته برخلاف خودروهای قبلی این فهرست، آوئو صرفا یک ری‌بج ساده از ژینگچی نیست و تفاوت‌های قابل‌ توجهی بین آن‌ها دیده می‌شود؛ اما دو خودرو اشتراکات زیادی با هم دارند و به‌عنوان ‌مثال چراغ‌های آن‌ها با هم یکسان است و هر دو با یک پیشرانه‌ ۱.۵ لیتری تنفس‌طبیعی با ۹۹ اسب‌بخار قدرت به‌بازار عرضه می‌شوند.

از این‌ رو، در ادامه قصد داریم با این خودروهای چینی که با برند خودروسازان بزرگ و مشهور جهان عرضه شده‌اند، آشنا شویم.

شورولت کاپتیوا – بائوجون ۵۳۰

کاپتیوا در ظاهر کاملا با ۵۳۰ یکسان است و صرفا جای لوگوی بائوجون را نشان شورولت گرفته است. کاپتیوا که در چین و اندونزی تولید می‌شود، در بازارهای زیادی مثل تایلند، مکزیک، پرو، اکوادور، شیلی و چند بازار خاورمیانه به‌فروش می‌رسد. بائوجون ۵۳۰ در بازار هند هم با نام ام‌جی هکتور عرضه می‌شود.

یوشنگ برندی متعلق به‌شرکت جیانگ‌لینگ است که با نام JMC شناخته می‌شود و با فورد جوینت‌ونچر دارد. فورد قسمت جلوی تریتوری را با چراغ‌ها و جلوپنجره‌ جدید بازطراحی کرده تا از S330 متمایز شود.

در گذشته‌ای نه‌چندان دور، بسیاری از خودروسازان نوپای چینی که تازه فعالیت خود را آغاز کرده بودند، برای توسعه‌ محصولاتشان به‌خودروسازان بزرگ و مشهور جهان متوسل شدند و حتی برخی محصولات قدیمی آن‌ها را با برند خود در چین تولید و عرضه می‌کردند. امروز اما شرایط چینی‌ها کاملا تغییر کرده است. این خودروسازان با پیشرفتی چشمگیر، مدل‌هایی را عرضه می‌کنند که شاید خیلی با ساخته‌های خودروسازان باسابقه‌ جهان فاصله نداشته باشد. به‌همین دلیل، شرایطی که در ابتدای فعالیت خودروسازان چینی می‌دیدیم امروز برعکس شده و حتی برخی خودروسازان بزرگ اقدام به‌عرضه‌ خودروهای چینی با برند خودشان کرده‌اند. البته این خودروها فقط در برخی بازارهای خاصی عرضه می‌شوند؛ اما همین ‌که لوگوی برخی از برندهای قدیمی و معتبر خودروسازی جهان روی مدل‌های چینی رفته نشان از پیشرفت چشم‌بادامی‌های شرق آسیا دارد.

بخوانید:  ژاپنی چهار چرخ محرک یا کره‌ ای ۷ نفره؟

ترامپچی برند متعلق به‌شرکت گک است که با فیات-کرایسلر جویت‌ونچر دارد. جورنی از جلوپنجره‌ جدیدی استفاده می‌کند که سعی کرده نمای آن را به‌محصولات دوج شبیه کند.

این پیکاپ که لندترک نام دارد و در سال ۲۰۲۰ راهی بازار شد، به‌طور مشترک با چانگان توسعه پیدا کرده و پلت‌فرم و بیشتر بدنه‌ آن با چانگان F70 مشترک است. البته لندترک در اروپا عرضه نمی‌شود و برای بازارهای نوظهوری مثل آفریقای جنوبی، مالزی و آمریکای جنوبی در نظر گرفته شده است.

بره‌ هایی با پوست گرگ!

دوج جورنی – ترامپچی GS5

این خودرو در دو نسخه‌ هاچ‌بک و سدان از فوریه‌ امسال در مکزیک عرضه می‌شود.