بزرگ‌ترین باتری‌ سازان و تولیدکنندگان خودروهای برقی در چین کدام برندها هستند؟

شرکت‌های چینی BYD، BAIC و Geely بیشترین میزان تولید خودروهای برقی را دارند. با این حال شرکت‌های مطرح جدیدی نیز به این عرصه وارد شده و با سرعت بسیاری درحال پیشرفت هستند.

این باتری‌ها سبب افزایش محبوبیت خودروهای برقی در چین شده‌اند و به‌دلیل قابلیت شارژ سریع، کاربران می‌توانند با خودروهای برقی خود راحت‌تر و سریع‌تر سفر کنند. همچنین طول عمر بالای این باتری‌ها سبب کاهش هزینه تعویض باتری در آینده می‌شود. این پیشرفت در صنعت باتری خودروهای برقی نشان می‌دهد که تکنولوژی درحال پیشرفت است و بهبود مستمر دارد.

باتری‌های جدید خودروهای برقی در چین، با قابلیت شارژ سریع و طول عمر بالا، به‌بازار عرضه شده‌اند. این باتری‌ها با استفاده از تکنولوژی جدید، قابلیت شارژ سریع تا ۸۰ درصد در مدت ۲۰ دقیقه را دارند و همچنین دارای قابلیت پشتیبانی از فناوری شارژ با سرعت(V۲G) هستند. همچنین طول عمر این باتری‌ها نسبت به‌نسل قبل، حدود ۵۰ درصد بیشتر است.

همچنین با توجه به‌رشد بازار خودرو در آسیای‌شرقی، کشورهایی مانند ژاپن، کره‌جنوبی و سنگاپور نیز ممکن است به‌عنوان بازار هدف برای صادرات خودروهای برقی چینی درنظر گرفته شوند.

منبع: https://www.donyayekhodro.com/news/244493/%D8%A8%D8%B2%D8%B1%DA%AF-%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%A8%D8%A7%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D9%86-%D9%88-%D8%AA%D9%88%D9%84%DB%8C%D8%AF%DA%A9%D9%86%D9%86%D8%AF%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D9%82%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%DA%86%DB%8C%D9%86-%DA%A9%D8%AF%D8%A7%D9%85

رشد روزافزون صنعت باتری سبب شده است هر سال افراد بیشتری جذب خودروهای برقی در این کشور شوند. کاهش هزینه‌های تولید و حمایت و سوبسید دولت به‌شرکت‌های تولیدکننده سبب شده است هر سال میزان تولید و فروش این خودروها درچین افزایش یابد.

برند نیو یکی از شرکت‌های جدیدی است که چندسالی است پا به‌عرصه رقابت گذاشته و توانسته بازار بسیار خوبی برای خود دست و پا کند.

بخوانید:  افزایش رضایت مشتریان در زمان تحویل خودرو

به‌طور کلی، درصد تولید خودروهای برقی توسط خودروسازان چینی درحال حاضر بین ۴ تا ۵ درصد است. با این حال، با توجه به‌رشد سریع صنعت‌خودرو برقی در چین، انتظار می‌رود این عدد در آینده به‌طور قابل توجهی افزایش یابد.

بر اساس پیش‌بینی‌ها قرار است در سال ۲۰۲۳ میزان تولید و عرضه خودروهای برقی درچین به ۵ میلیون‌دستگاه خودرو برسد. هرچند براساس برخی گزارش‌ها حدود ۵ درصد کل تولید خودروسازان چینی به‌خودروهای برقی اختصاص پیدا کرده است. با این حال چیزی که مشخص است، روند رو به‌رشد تولید و فروش خودروهای برقی در بازار چین است.

با توجه به‌برنامه‌های تولید و صادرات شرکت‌های خودروساز چینی، احتمالا خودروهای برقی چینی در سال ۲۰۲۳ به‌کشورهایی مانند آمریکا، اروپا، کانادا، استرالیا و نیوزلند صادر خواهند شد.

BAIC، Geely،Zotye و گریت‌وال‌موتورز (GWM) از دیگر خودروسازان چینی هستند که توانسته‌اند صادرات خوبی به‌دیگر کشورها داشته باشند.

چینی‌ها برای رشد روزافزون تولید خودروهای برقی به‌باتری‌سازان بزرگی نیز احتیاج دارند.

شرکت‌های باتری‌ساز چینی از فناوری‌های مختلف برای تولید باتری خودروهای برقی استفاده می‌کنند؛ اما بیشتر از فناوری لیتیوم-یون و لیتیوم-فسفات استفاده می‌کنند. همچنین شرکت‌های دیگر نظیر CATL، BYD و Lishen نیز از فناوری هیدروژن سوخت سلول استفاده می‌کنند

این تکنولوژی جدید، به‌دلایل محافظت از محیط‌زیست و کاهش هزینه‌های سوخت، درحال رشد و توسعه است. باتری‌های لیتیوم-یون درحال حاضر به‌عنوان یکی از بهترین گزینه‌ها برای خودروهای برقی شناخته می‌شوند. با این حال، همچنان نیاز به‌تحقیقات و توسعه در زمینه بهبود کارایی و طول عمر باتری‌ها احساس می‌شود. همچنین استفاده از منابع پایدار و بازیافت باتری‌های قدیمی نیز مساله مهم دیگری است که صنعت‌خودرو الکتریک در آینده باید به آن توجه کند.

بخوانید:  بازار خودرو های مونتاژی در بدترین وضعیت ممکن

.همچنین باتری‌های جدید خودروهای برقی در چین، با قابلیت شارژ سریع و طول عمر بالا، به‌بازار عرضه شده‌اند. این باتری‌ها با توجه به‌نیاز روزافزون به‌خودروهای برقی در چین، توسط شرکت‌های معتبر مانند CATL و BYD تولید می‌شوند. این باتری‌ها قابلیت شارژ سریع تا ۸۰ درصد ظرفیت در زمان کمتر از ۳۰ دقیقه را دارند و همچنین طول عمر بالایی دارند که به‌صورت رسمی توسط سازندگان خودرو تایید شده است.

همچنین این باتری‌ها با قابلیت استفاده درشرایط آب‌وهوای سخت نظیر سرمای شدید و گرمای شدید نسبت به‌باتری‌های قبلی پایدارتر هستند.