تغییر ساعت کاری چه تاثیری بر ترافیک تهران داشت؟

با تغییر ساعت اداری طرح ترافیک را تغییر ندهید

چندی پیش مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک تهران با اشاره به مصوبه شورای دولت مبنی بر تغییر ساعت کار ادارات از 24 خرداد تا 24 شهریور از ساعت 6 صبح تا 13 بعد از ظهر، گفت: با توجه به تغییراتی که دولت انجام داده است. اجرای طرح ترافیک در شهر تهران از ساعت 6:30 الی 18 به هیچ عنوان تغییر نخواهد کرد.

شهریار افندی زاده با اشاره به آمار ترددهایی که در شبانه روز در پایتخت صورت می گیرد، افزود: آمار روزانه در شهر تهران حدود 20 میلیون سفر است که حدود 43 درصد آن سفرهای کاری و حدود 18 درصد است. سفرهای آموزشی هستند

وی با بیان اینکه بیشتر این سفرها در ساعات اوج صبحگاهی به صورت همزمان انجام می شود، ادامه داد: سفرهای آموزشی حدود 60 درصد از سهم 18 درصدی سفرهای آموزشی را تشکیل می دهد که با توجه به تعطیلی مدارس نیز می تواند 10 درصد کاهش یابد. و با توجه به تغییر ساعات کار اداری می توان گفت که سهم سفرهای کارکنان بخش دولتی و دولتی که حدود 20 درصد از کل سفرهای کاری را تشکیل می دهد با اجرای مصوبه مذکور حدود 9 درصد کاهش می یابد. برنامه ریزی برای تغییر ساعت کاری اداری، به دلیل انتقال سفرهای کاری.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک تهران با اشاره به کاهش همزمان سفرهای آموزشی دانش آموزان افزود: پیش بینی می شود در ساعات پیک صبح شاهد کاهش 20 درصدی ترافیک صبحگاهی نسبت به مدت قبل از آن باشیم. . اجرای طرح تغییر ساعت اداری، تعطیلی مدارس و تغییر نرخ کاهش به سایر ساعات شبانه روز.

بخوانید:  آغاز فروش اقساطی آریزو 5 اسپرت (FL)

افندی زاده تصریح کرد: با اجرای طرح مذکور، با توجه به اینکه کارکنان خارج از ساعات طرح وارد محدوده می شوند و در ساعات غیر پیک خارج می شوند، شرایط مساعدتری از نظر پرداخت شهریه برای این افراد ایجاد می شود و می باشد. ممکن است برای آنها ترافیک کمتری نسبت به گذشته پرداخت کنند.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهر تهران با تایید اینکه برنامه اصلی مدیریت شهری، تقویت ناوگان و استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی برای همه شهروندان است، گفت: با اجرای طرح تغییر ساعت کاری ادارات، هزینه ها خواهد شد کاهش می یابد و کادر اداری طرح ترافیک افزایش نمی یابد.

کاهش حجم ترافیک تهران به دلیل تغییر ساعت کاری

چند روز پیش رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ نیز گفت: با توجه به تغییر ساعت اداری، شاهد ترافیک کمتری در پایتخت هستیم.

سرهنگ علی اصغر شریفی درباره وضعیت ترافیکی شهر تهران گفت: با رصد مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ از وضعیت ترافیکی محورهای تهران، شاهد کاهش حجم ترافیک در محورهای تهران بودیم. جاده های پایتخت

رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ افزود: با توجه به تغییر ساعت اداری، شاهد ترافیک آرام تری نسبت به روزهای گذشته در جاده های تهران هستیم. از سوی دیگر برخی می گویند کاهش ساعت کار ادارات و عدم تغییر ساعت برنامه ریزی ترافیکی باعث افزایش حجم خودروها در خیابان ها و بزرگراه ها شده است، از جمله در برخی ساعات شاهد ترافیک سنگین و طاقت فرسا هستیم. در جاده حماه و امام علی (ع) برای کاهش حجم تردد باید تغییراتی در ساعت عملیاتی طرح ترافیک ایجاد شود.

بخوانید:  روزنامه دنیای خودرو - شماره 2059

مسئولان پلیس راهنمایی و رانندگی همچنین می گویند در شرایط کنونی به دلیل انعطاف پذیری ساعات کاری ادارات، سفرها بین ساعت 5:30 تا 8:30 توزیع می شود که باعث شده تا شهروندان زمان کمتری را در جاده های تهران سپری کنند ترتیب تغییر ساعات پایان کار نیز تغییر کرده است و عملاً در ساعات بعد از ظهر و عصر نیز ترافیک را توزیع می کند.

در مورد ترافیک در ساعات میانی می توان گفت که ترافیک در ابتدا و انتهای هر روز در ساعات میانی تاثیر دارد و شرایط متاثر از تغییر ساعت کاری اداری باعث روان شدن ترافیک در محدوده می شود. ظهر به جز استثنائات مربوط به حوادث و حوادث و با آرامش در شهر باشید. البته باید به یاد داشته باشیم که تغییر وضعیت ترافیکی متاثر از تغییر ساعت کاری ادارات مستلزم تحقیقات و بررسی های علمی و تجربی بیشتری است که با همکاری کارشناسان پلیس راهنمایی و رانندگی در حوزه های مختلف در مدت زمان طولانی ضروری است. زمان و بر اساس حوادث، رویدادها و مناسبت های مختلف البته تقویم را بررسی کرده و نتایج را منعکس کنید.

اما با توجه به اینکه یکی از راهکارهای جلوگیری از ازدحام شدید ترافیک در معابر شهری مانند تهران، توزیع سفرها در ساعات مختلف شبانه روز است، در صورتی که شرکت های مختلف مانند بانک ها، سایر کارکنان بخش های دولتی و خصوصی و غیره شروع به همکاری کنند. قوانین مشخص تقسیم شده است، امیدواریم وضعیت ترافیکی مناسب باشد و شهروندان بتوانند با مدیریت زمان با آرامش از مبدا به مقصد سفر کنند.

بخوانید:  تیراندازی از طریق خودرو در حال پیگیری قانونی است

منبع: https://www.donyayekhodro.com/news/249746/%D8%AA%D8%BA%DB%8C%DB%8C%D8%B1-%D8%B3%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%DA%86%D9%87-%D8%AA%D8%A7%D8%AB%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D8%A8%D8%B1-%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%81%DB%8C%DA%A9-%D8%AA%D9%87%D8%B1%D8%A7%D9%86-%DA%AF%D8%B0%D8%A7%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA