حرکت موتور کرمان در بالاترین سطوح جذب با تولید گیربکس اتوماتیک

پس از راه اندازی خط تولید سرسیلندر و خط روکش اتوماتیک با رنگ آبی کارامان در ابتدای هفته گذشته، خط تولید گیربکس CVT و مخزن پلیمری شرکت کارامان موتور نیز با حضور وزیر صلح افتتاح شد.

روز چهارشنبه 9 خرداد 1403 هجری شمسی وزیر صنعت، معدن و تجارت در سفر یک روزه خود به استان کرمان در بازدید از منطقه اقتصادی ارگ جدید بم در بازدید از زیرساخت ها و خطوط تولید کرمان. شرکت موتور و خودروسازان بم خط تولید گیربکس CVT و مخازن پلیمری خودروهای کرمان موتور را افتتاح کردند

قدم عظیم کرمانموتور برای تولید گیربکس CVT را می توان گامی در بالاترین سطوح ساخت داخل دانست، یعنی نیروهای محرکه آن نیز از نوع اتوماتیک هستند که فقدان آن در نیم قرن به شدت احساس می شد. صنعت خودرو در ایران

از خط رنگ کامل خودکار کرمان موتور دیدن کنید

عباس علی آبادی در این سفر از خط رنگ آمیزی تمام اتوماتیک شرکت کرمان موتور با ظرفیت سالانه 100 هزار دستگاه بازدید کرد. همچنین در مراسم جداگانه ای که با حضور وزیر صلح، مسئولان منطقه ای و محلی و مدیران ارشد گروه صنعت خودرو کرمان و منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید بم برگزار شد، خطوط تولید مخازن پلیمری شرکت کرمان موتور افتتاح شد. این خودروها در مجتمع خودروسازی مهر افتتاح و تولید انبوه گیربکس های CVT آغاز شد.

حرکت موتور کرمان در بالاترین سطوح جذب با تولید گیربکس اتوماتیک

راه اندازی خط تولید مخازن پلیمری با سرمایه گذاری 3.5 میلیون دلاری

سرمایه گذاری در زمینه تولید مخازن خودروهای پلیمری در منطقه ویژه اقتصادی بم، اولین سرمایه گذاری در نوع خود توسط بخش خصوصی است. این خط تولید با بهره گیری از فناوری روز و استاندارد یورو 6 با ظرفیت تولید سه مخزن در دقیقه راه اندازی شد و با سرمایه گذاری 3.5 میلیون دلاری، قرار است مخازن مورد نیاز محصولات کرمان موتور از جمله KMC Eagle، G4 و S3 تولید شود. از این خط تولید تامین می شود.

بخوانید:  جدول قیمت های کارخانه و بازار خودروهای داخلی، چینی و خارجی - ۱۳ آبان ۱۴۰۲

تولید گیربکس اتوماتیک CVT مطابق با استانداردهای اروپایی

خط تولید گیربکس اتوماتیک CVT نیز با هدف تامین نیروی محرکه محصولات کرمان موتور راه اندازی شد. اما با توجه به قابلیت ها و قابلیت های فنی، امکان تولید گیربکس در اختیار سایر خودروسازان از جمله گروه خودروسازی سایپا قرار گرفته است.

خط تولید گیربکس اتوماتیک CVT به عنوان بستری برای تولید گیربکس برای خودروهای جک J4، جک S3 و شاهین سایپا در نظر گرفته شده است. این خط تولید از پانچ بلژیک خریداری شده و این گیربکس ها بر اساس استانداردهای روز این شرکت طراحی و توسعه یافته است.

با افتتاح خط تولید گیربکس در کرمان خودرو با ظرفیت 150 هزار دستگاه سالانه، علاوه بر جلوگیری از خروج ارز به خارج از کشور، فرصت شغلی مستقیم برای 250 نفر فراهم شد.

حرکت موتور کرمان در بالاترین سطوح جذب با تولید گیربکس اتوماتیک

– کاهش 60 میلیون دلاری نرخ ارز سالانه

شرکت پیشرانه کرمان خودرو در سال 1386 با هدف مونتاژ و ساخت انواع موتور، گیربکس و اکسل خودروهای سواری در منطقه ویژه اقتصادی جدید بم تاسیس شد.

این شرکت در طول فعالیت خود به عنوان تامین کننده اصلی قوای محرکه (اعم از موتور، گیربکس و اکسل) انواع محصولات شرکت کرمان موتور، سابقه تولید و عرضه رنج گیربکس پراید را دارد. اکنون کرمان موتور با سرمایه گذاری جدید در پیشرانه خط تولید دو مدل گیربکس CVT را برای J4 و S3 راه اندازی کرده است.

گیربکس CVT تولیدی این کارخانه در سدان متوسط ​​تخصصی شرکت کرمان موتور، KMC Eagle نیز استفاده خواهد شد که از طریق بومی سازی پلت فرم خودرو J4 کرمان نیز پاسخگوی نیاز سایر خودروسازان نیروگاه خودرو خواهد بود.

بخوانید:  جدول قیمت های کارخانه و بازار خودروهای داخلی، چینی و خارجی - ۱۵ آبان ۱۴۰۲

برای راه اندازی این خط تولید 7 میلیون و 100 میلیارد تومان در کارخانه ای به مساحت 2100 متر مربع سرمایه گذاری شد.

محصولات این خط تولید از تکنولوژی VT2i جدیدترین تکنولوژی بکار رفته در گیربکس های CVT و تکنولوژی Poka-Yoke استفاده می کند و از بررسی خطا و تایید وضعیت کیفیت تمامی قطعات در سیستم تولید استفاده می کند. .

از مهمترین دستاوردهای تاسیس کارخانه فوق می توان به کاهش قابل توجه ارز و خودکفایی در عرضه گیربکس های CVT که در تولید خودروهای اقتصادی و سایز متوسط ​​استفاده می شود اشاره کرد. جذب قطعات و تولید این گیربکس در داخل کشور باعث کاهش 60 میلیون دلاری ارز در سال می شود.

منبع: https://www.donyayekhodro.com/news/249699/%D8%AD%D8%B1%DA%A9%D8%AA-%DA%A9%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86-%D9%85%D9%88%D8%AA%D9%88%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%B3%D8%B7%D9%88%D8%AD-%D8%AF%D8%A7%D8%AE%D9%84%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D8%AA%D9%88%D9%84%DB%8C%D8%AF-%DA%AF%DB%8C%D8%B1%D8%A8%DA%A9%D8%B3