حمایت دولت فیلیپین از صنعت تایر

مؤسسه مذکور اعلام کرد که با هدف افزایش تولید لاستیک طبیعی و بهبود معیشت کشاورزان خرده پا، اقدام به تدوین برنامه اقدام خواهد کرد. Cheryl Esala، مدیر PRRI، همچنین بر اهمیت کنترل گسترش Pestalotiopsis تاکید کرد، زیرا این یک تهدید بزرگ برای صنعت لاستیک است.

وی از سایر واحدهای دولتی محلی یا “واحدهای دولت محلی” در منطقه نه خواست تا با هدف ممنوعیت جابجایی مواد کاشت لاستیک برای جلوگیری از شیوع بیماری و محافظت از مزارع لاستیک از آسیب بیشتر، “دستور اجرایی” صادر کنند.

PRRI اعلام کرد که به طور کامل از فرمان اجرایی اخیر Zamboanga Sibugay برای ممنوعیت موقت حرکت مزارع و مزارع لاستیک در استان حمایت خواهد کرد.

صنعت لاستیک زامبوانگا در معرض تهدید جدی PLFD قرار دارد و مزارع لاستیک در استان را در معرض خطر قرار می دهد. هنگامی که گیاهان آلوده منتقل می شوند، بیماری می تواند به سرعت گسترش یابد و صنعت را به طور جدی تهدید کند.

آنها همچنین قصد دارند با وزارت محیط زیست و منابع طبیعی (DENR) و وزارت علوم و فناوری (DOST) در زمینه استفاده از چوب لاستیکی در مبلمان شریک شوند.

این سازمان‌ها با همکاری یکدیگر فرصت‌هایی را برای استفاده از درختان لاستیک کهنسال کشف خواهند کرد و در نتیجه به شیوه‌های پایدار در صنعت کمک خواهند کرد.

در همین حال، سازمان منطقه ویژه اقتصادی شهر زامبوانگا و مدیر پورت آزاد رائول از PRRI خواست تا ارزیابی و پایش آفات را در منطقه Ecoson انجام دهد و همچنین از Labacan که به عنوان بزرگترین تامین کننده لاستیک طبیعی برای CTK Asia Rubber Corp شناخته می شود، حمایت کند.

بخوانید:  آغاز طرح اسقاط خودروهای زراعی فرسوده در چهار استان

شورای توسعه منطقه ای (RDC) با تاکید بر اطلاعات قابل اعتماد، حمایت خود را از فعالیت های پروفایل PRRI اعلام کرد و PRRI را قادر ساخت تا اطلاعات دقیق و جامع را جمع آوری کند و منجر به تصمیم گیری آگاهانه و مداخلات هدفمند شود.

وزارت محیط زیست همچنین تصمیم خود را برای توقف توزیع مواد کشاورزی اعلام کرد و فهرستی از داده‌های مربوط به لاستیک را منتشر کرد که تأثیر PLFD را بر مناطق زیر کشت ارزیابی می‌کند تا گزارش دقیقی در مورد شیوع بیماری ارائه دهد.

علاوه بر این، وزارت محیط زیست تعهد خود را برای حمایت از کشاورزان لاستیک با اطمینان از قیمت گذاری منصفانه و تسهیل دسترسی به بازار برای محصولات اعلام کرد.

منبع: https://www.donyayekhodro.com/news/249702/%D8%AD%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D8%AF%D9%88%D9%84%D8%AA-%D9%81%DB%8C%D9%84%DB%8C%D9%BE%DB%8C%D9%86-%D8%A7%D8%B2-%D8%B5%D9%86%D8%B9%D8%AA-%D8%AA%D8%A7%DB%8C%D8%B1