خودروها باید از سبد کالاهای سرمایه ای مردم حذف شود

برای غلبه بر وضعیت هرج و مرج صنعت خودرو و بازار آن، دولت بعدی باید تقویت تولید داخلی را در دستور کار خود قرار دهد و به موازات آن واردات خودرو را دنبال کند. به طوری که خودرو به عنوان یک کالای مصرفی به مردم خدمت کند، نه اینکه مردم به عنوان یک کالای سرمایه داری به آن خدمت کنند.

دولت باید برای ارتقای کیفیت صنعت خودرو برنامه بلندمدت داشته باشد و علاوه بر آن برای بهبود، التهاب بازار واردات را مدیریت کند. تا زمانی که وارد کننده را وارد مدار نکنیم، این التهاب از بین نمی رود.

همچنین باید به این نتیجه برسیم که آیا مزیت رقابتی در خودروسازی داریم یا خیر. کاملاً مشخص نیست که خودروساز به دنبال تولید چه رده خودرویی است، بلاتکلیفی در مورد خودروساز در جامعه ای که در آن زندگی می کنیم بسیار گسترده است و شهرداری مجبور شد برای رهایی از بلاتکلیفی ناوگان حمل و نقل عمومی از چین اتوبوس وارد کند. .

در خیلی از کلاس ها ماشین نداریم. به عنوان مثال ناوگان تاکسیرانی ما نیاز به تاکسی دارد اما تولید کامیون در کشور حداقل است یا برای تامین امنیت شخصیت های سیاسی امکان تولید خودروهای ضد گلوله نداریم.

در تولید کامیون محدودیت های زیادی وجود دارد، کامیون ها با تکنولوژی قدیمی و مصرف سوخت بالاتر تولید می شوند، اگر سوخت گران شود استفاده از آن به صرفه نیست. همچنین آمبولانس های تولید شده در کشور از استانداردهای جهانی برخوردار نیستند.

برای غلبه بر همه اینها، باید به سمت بهبود حرکت کنیم. متأسفانه تا زمانی که به فکر بهبود نباشیم، حداقل روی چند دسته خودرو تمرکز کنیم و خودروهای خوب بسازیم، وضعیت فعلی ادامه خواهد داشت و مدل های دهه 70 و 80 را تولید خواهیم کرد.
با وجود اینکه ما مزیتی در ساخت خودرو نداریم، می‌توانیم با شرکت‌های مطرح خارجی مانند تویوتا سرمایه‌گذاری مشترک انجام دهیم و خودرو تولید کنیم. در یک کشور خودرویی ساخته می‌شود و سپس برای مصارف خاصی مانند تاکسی یا پلیس راهنمایی و رانندگی استفاده می‌شود، در حالی که در کشورهای دیگر خودروها باید به گونه‌ای بهبود یابند که از روز اول باید بگوییم که این مدل تاکسی است. ما می توانیم بگوییم که برای مراقبت اجتماعی از مردم به استانداردهای جهانی پایبند هستیم.

بخوانید:  انتخاب باتری خودرو - اخبار خودرو

منبع: https://www.donyayekhodro.com/news/249605/%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88-%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D8%B3%D8%A8%D8%AF-%DA%A9%D8%A7%D9%84%D8%A7%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%D8%B1%D9%85%D8%A7%DB%8C%D9%87-%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%AF%D9%85-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC-%D8%B4%D9%88%D8%AF