در مورد قیمت خودرو دیدگاه سیاسی وجود دارد

به پایان ماه سوم نزدیک می شویم اما خبری از افزایش قیمت خودرو نیست. در عین حال، دولت در شرف تغییر است و این ممکن است باعث شود قیمت خودروهای داخلی طی چند ماه آینده افزایش پیدا نکند. در این زمینه احمد نعمت بخش، دبیر انجمن خودروسازان ایران به بیان دیدگاه های خود پرداخت.

قیمت خودرو کجاست؟

گلایه داریم که با گذشت سه ماه از سال مجوز افزایش قیمت خودروهای داخلی صادر نشد. عدم صدور مجوز افزایش قیمت خودرو بر روند تولید خودرو در کشور تاثیر منفی خواهد داشت و ارتقای کیفیت خودروهای تولیدی و پرداخت مطالبات قطعه سازان را در هاله ای از بلاتکلیفی قرار می دهد.

اگرچه شرکت‌های خودروسازی صورت‌های مالی خود را به سازمان حمایت ارسال کردند و این سازمان نیز قیمت‌های جدید محصولات خودروسازان را به وزارت حراست اعلام کرد، اما متاسفانه پس از گذشت سه ماه از سال، اجازه افزایش قیمت خودرو صادر شد. برای دو شرکت بزرگ خودروسازی صادر نشد.

چرا در صنعت خودرو این وضعیت وجود دارد؟

متاسفانه در مورد قیمت خودرو در کشور دیدگاه سیاسی وجود دارد. پیش از واگذاری قیمت خودرو به سازمان حمایت، عملکرد شورای رقابت در تعیین قیمت خودرو موجب شکایت خودروسازان شد و اکنون که قیمت خودرو از سوی سازمان حمایت محاسبه و از سوی وزارت امنیت ابلاغ شده است. وزیر مجوز افزایش قیمت خودرو را صادر نکرده است و ما سکوت کرده ایم و از آقای علی آبادی که در حال زیان دهی به دو شرکت بزرگ خودروسازی است شکایت می کنیم.

عدم اعلام قیمت جدید خودرو توسط وزیر، او را به سهامداران 40 میلیونی ایران خودرو و سایپا واگذار می کند. مسلم است که عدم اجازه افزایش قیمت خودرو بر روند تولید خودرو در کشور تاثیر منفی خواهد داشت و ارتقای کیفیت خودروهای تولیدی و فشار بر الزامات قطعه سازان هاله ای از بلاتکلیفی را به همراه خواهد داشت.

بخوانید:  مشتریان خودرو های مونتاژی در بلاتکلیفی

منبع: https://www.donyayekhodro.com/news/249573/%D9%86%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D9%82%DB%8C%D9%85%D8%AA-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88-%D9%88%D8%AC%D9%88%D8%AF-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%AF