عقد قرارداد بین مدارس و پیمانکاران سرویس مدارس تخلف است

بیش از 390 هزار درخواست سرویس مدارس در سامانه سیبند ثبت شد.

مدیرعامل انجمن حمل و نقل مسافر شهری کشور از تمدید ثبت نام اولیای دانش آموزان برای خدمت مدارس برای سال تحصیلی 1403-1404 خبر داد و اظهار داشت: بر اساس ماده 27 آیین نامه اجرایی هیئت وزیران در حمل و نقل دانش آموزی و به منظور برنامه ریزی و تامین ناوگان لازم برای جابجایی دانش آموزان، اولیا موظفند در ابتدای تیرماه پس از اطلاع مدارس، درخواست خود را در سامانه سپند ثبت کنند.

مرتضی زمانی افزود: بنا به درخواست شهرداری ها و همچنین والدینی که به دلیل تغییر مدارس موفق به ثبت نام در سامانه سیبند نشدند، مهلت ثبت نام درخواست سرویس مدارس تا 31 تیرماه سال جاری به مدت یک سال تمدید شد.

مدیرعامل انجمن حمل و نقل مسافر شهری کشور تصریح کرد: ثبت نام در این سامانه به صورت الکترونیکی انجام می شود و اولیای دانش آموزان می توانند با مراجعه به آدرس https://irtusepand.ir ثبت نام و خدمات مورد نیاز خود را انتخاب کنند.

این مسئول ادامه داد: تاکنون بیش از 390 هزار درخواست سرویس مدارس توسط والدین دانش آموزان در سامانه نظارت بر ناوگان دانش آموزی (سیبند) ثبت شده است.

زمانی تصریح کرد: استفاده از سامانه سیبند برای ثبت نام سرویس مدارس الزامی است و رانندگان و پیمانکاران باید در این سامانه ثبت نام و مجوزهای لازم را از مراجع ذیصلاح دریافت کنند.

وی با بیان اینکه ثبت نام شرکت ها و پیمانکاران متقاضی حمل و نقل دانش آموزان در سامانه فعال شده است، ادامه داد: از پنجم خردادماه ثبت نام اشخاص حقیقی و حقوقی (شرکت ها) در سامانه سیبند به پایان رسیده و 720 شرکت اقدام و ثبت نام آنها به تایید شهرداری ها رسیده است.

بخوانید:  اختصاص تسهیلات متنوع خرید به متقاضیان هایما ۸S با اعلام شروع تولید این خودرو

مدیرعامل انجمن حمل و نقل مسافر شهری کشور در پایان گفت: در سامانه سپند اطلاعات رانندگان، خودروها و مسیرهای سرویس مدارس به طور کامل ثبت و در اختیار اولیا قرار می گیرد. به منظور بالا بردن سطح کیفی و ایمنی در این منطقه، امکان نظارت بر خط و نحوه سرویس دهی ناوگان نیز در این سامانه فراهم شده است.

ارائه خدمات مدارس با قیمت مناسب

چندی پیش مدیرکل آموزش و پرورش استان خوزستان نیز در این باره گفت: انعقاد هرگونه قرارداد بین مدارس و پیمانکاران در حمل و نقل دانش آموزان تخلف است.

عبدالله حبیبی گفت: امور مربوط به انتقال دانش آموزان در سال تحصیلی 1403-1404 بر اساس آیین نامه اجرایی انتقال دانش آموزان مصوب هیات وزیران به عهده شهرداری ها خواهد بود.

وی افزود: بر اساس ماده 24 آیین نامه فوق الذکر، هرگونه دخالت مدیران مدارس یا سایر مسئولین، عوامل مدارس یا ادارات آموزش و پرورش در زمینه ایاب و ذهاب خارج از موارد مقرر در آیین نامه و انعقاد هرگونه قرارداد بین مدارس و آنها. نهادهای وابسته ممنوع است. گروه با پیمانکار ممنوع است.

حبیبی تایید کرد: کلیه امور مربوط به ایاب و ذهاب دانش آموزان در سامانه رصد الکترونیکی ناوگان دانشجویی (اسپند) وزارت کشور انجام می شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل نیز تاکید کرد: برای ارائه قیمت مناسب برای خدمات دانشجویی باید راهکارهای متفاوتی اجرا شود.

سید کمال الدین میرجعفریان در جلسه کارگروه حمل و نقل دانش آموزی ناحیه اردبیل با اشاره به ساماندهی خدمات ایاب و ذهاب دانش آموزان در سال تحصیلی آینده، خواستار حذف هزینه های سربار این خدمات برای کاهش هزینه های دانش آموزان شد. والدین.

بخوانید:  وعده جدید سکوت؛ 1000 اتوبوس برقی وارد تهران شد

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اردبیل گفت: استفاده اکثریت خانواده ها از سرویس ایاب و ذهاب دانش آموزان از ترافیک و ازدحام اجتماعی ناشی از آن جلوگیری می کند.

حضور فعال رانندگان زن در خدمات دانشجویی

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین با اشاره به تردد 800 دستگاه خودروی شخصی مدارس فعال در این شهر در سال تحصیلی گذشته گفت: 85 درصد رانندگان این خودروها را بانوان تشکیل می دهند.

اسماعیل عرشیان گفت: به نظر می رسد تقاضای سرویس دانش آموزی در مدارس قزوین در سال تحصیلی جدید 35 درصد افزایش می یابد و به همین دلیل در حال برنامه ریزی برای تامین خودرو و رانندگان نیز هستیم.

وی با اشاره به هزینه های خدمات مدارس قزوین در سال تحصیلی جدید گفت: ضوابط تعیین و قیمت سرویس مدارس برای دانش آموزان بر اساس کیلومتر و میانگین کل رفت و برگشت برای سرویس و قطعا برای سرویس مدارس محاسبه می شود. دانش آموزانی که مدارس آنها نزدیک به محل سکونتشان است، هزینه ای که می پردازند کمتر است.

عرشیان با بیان اینکه آموزش رانندگان سرویس مدارس حداکثر هر سه ماه یکبار انجام شود، تاکید کرد: برای ایجاد شرایط ایمن برای دانش آموزان و همچنین اهمیت سلامت اخلاقی رانندگان، برگزاری دوره های آموزشی با محوریت رفتار رانندگان با دانش آموزان، نوع خطرات و مقررات در دستور کار جدی شهرداری کاسپین قرار دارد.

عرشیان برای یک میلیون سفر درون شهری در سه ساعت اوج صبح، ظهر و عصر شهر قزوین تصریح کرد: با توجه به حجم و تعداد سفرهای درون شهری، موضوع ایمنی و سلامت دانش آموزان، کاهش ترافیکی است. مشکلات، کاهش هزینه برای خانواده ها و رانندگانی که از گواهینامه فنی بهره مند می شوند، از جمله مزایای دیگر، از خدمات مدارس توسط خانواده ها محسوب می شود.

بخوانید:  کیا اسپورتیج 2024 جدیدترین واردات کوشا خودرو در راه سمنا است

منبع: https://www.donyayekhodro.com/news/249901/%D8%A7%D9%86%D8%B9%D9%82%D8%A7%D8%AF-%D9%82%D8%B1%D8%A7%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%AF-%D8%A8%DB%8C%D9%86-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%B3-%D9%88-%D9%BE%DB%8C%D9%85%D8%A7%D9%86%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%B3%D8%B1%D9%88%DB%8C%D8%B3-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%B3-%D8%AA%D8%AE%D9%84%D9%81-%D8%A7%D8%B3%D8%AA