فاش شدن ویژگی های اختیاری اطلس +

برای گزارش دادن «اخبار خودرو»یکی از شرکت هایی که به نوزدهمین نمایشگاه لوازم یدکی و مونتاژ خودرو تهران آمد، گروه سایپا است که خودروی اطلس آپشنال را در غرفه سایپدیک عرضه کرد.

اطلس آپشنال نمونه ای از جدیدترین هاچ بک گروه خودروسازی سایپا است که سایپایدک نسخه اولیه این خودروی آپشنال را با افزودن حدود 13 آپشن و ویژگی جدید و سفارشی برای آن عرضه کرد.

اگرچه نمایشگاه قطعات خودرو یکی از نمایشگاه هایی است که معمولاً برای عموم جذابیت چندانی ندارد، اما در نمایشگاه قطعات خودرو 1403، گروه خودروسازی سایپا در کنار داشتن زنجیره تامین خاص خود، نسخه جدیدی از اطلس آپشنال را معرفی و به نمایش گذاشت. .

در این دور از نمایشگاه لوازم یدکی خودرو تهران که از تاریخ 9 خرداد لغایت 1 تیر 1403 در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود، گروه خودروسازی سایپا با حضور در سالن 8 و 9 نمایشگاه بین المللی تهران، ضمن اینکه دستاوردها و توانمندی های خود را به عنوان نمونه ای از آخرین پروژه های خود در زمینه قطعه سازی به نمایش می گذارد.

اطلسی که سال گذشته برای اولین بار در نمایشگاه خودروی مشهد به نمایش عمومی درآمد، در انواع 1 و 2 با چهار تیپ G و S دستی و L و E اتوماتیک CVT در بازار عرضه می شود. بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی گروه سایپا، تیپ های E و G نسخه های اختیاری اطلس خواهند بود و تیپ های L و S با حداقل آپشن به خریداران تحویل داده می شوند.

اما در نسخه جدید این خودرو که در نوزدهمین نمایشگاه لوازم یدکی تهران به نمایش درآمد، شاهد امکانات و آپشن های بیشتری نسبت به سایر نسخه های اطلس هستیم. آپشن هایی که قطعا ارزش خرید این خودرو را افزایش می دهد.

بخوانید:  حضور چشمگیر کرمان موتور در اولین رویداد اکوسیستم خودروهای برقی

ویژگی های اختیاری اطلس

از جمله مهم ترین ویژگی ها و ویژگی های اطلس آپشنال که در طراحی بیرونی و بدنه این خودرو به چشم می خورد می توان به درب عقب برقی، سیستم ضد سرقت آنلاین از طریق ماهواره (ردیاب)، دوربین ثبت رویدادها، شیشه جلوی خورشیدی، شیشه های جانبی دودی اشاره کرد. و جلوپنجره در رنگ جدید و مجموعه ای از دستگیره ها از استیل، اما در طراحی داخلی کابین باید به گرمکن صندلی با فناوری نانو، کنسول وسط، تودوزی جدید، چرم کوبایی، داشبورد و فرمان، سقف و ستون های پوشیده از جیر

قابل ذکر است که تغییرات نسخه جدید اطلس تنها محدود به آپشن ها و امکانات بوده و تغییری در بعد فنی این خودرو ایجاد نشده است چرا که سایپا اطلس در تمامی مدل ها با موتور 1.5 لیتری تنفس طبیعی کار می کند. موتور موتور، این موتور، M15 – به نام GSI است که می تواند در مجموع قدرت 90 اسب بخار و گشتاور 137 نیوتن متر تولید کند و آن را از طریق یک گیربکس 5 سرعته دستی به چرخ های جلو منتقل کند.

منبع: https://www.donyayekhodro.com/news/249621/%D8%B1%D9%88%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%B3-%D8%A2%D9%BE%D8%B4%D9%86%D8%A7%D9%84-%D8%A7%D9%85%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AA