فروش لاستیک دیروز در تهران متوقف شد!

به گزارش خبرنگار روزنامه دنیای خودرو از بازار تهران، روز گذشته تعداد زیادی از فروشندگان لاستیک در پایتخت دست از فعالیت خود برداشته و با تجمع مقابل اتحادیه تایر و روغن فروشان تهران از شرایط سخت کاری که به دلیل ممنوعیت همه جانبه برای آنها ایجاد شده است گلایه کردند. . سیستم تجارت. خواسته آنها به قول خودشان رفع محدودیت های سامانه جامع معاملات است که به نظر آنها امکان داد و ستد کالا در بازار و فروش لاستیک را از تجارت سلب کرده است.

پیش از این در ماه های پایانی سال گذشته به دلیل توزیع محدود برخی از سایزهای لاستیک سواری توسط کارخانه ها، قیمت این لاستیک ها در بازارها با قیمت مصوب فاصله زیادی داشت. بر این اساس، وزارت حراست محدودیت هایی از جمله رعایت سهمیه خودرو در سال و فروش لاستیک تنها با ثبت شماره شاسی خودرو و … را اعمال کرد.

این محدودیت ها ادامه داشت تا اینکه در سه ماهه اخیر تعداد زیادی لاستیک در بازار توزیع شد و انبوه کالاها قیمت لاستیک را به نرخ مصوب نزدیک کرد. اما به گفته فروشندگان لاستیک، محدودیت های اعمال شده بر این سامانه باعث شده تا روند توزیع محصول در سطوح مختلف بازار اعم از عمده فروشان و خرده فروشان تقریبا به طور کامل متوقف شود.

به گفته فروشندگان لاستیک، با این رویه نمی توان لاستیک را به افرادی که به هر دلیلی به این محصول نیاز دارند به دلیل حوادث مختلف و ترکیدگی لاستیک فروخت و برخی از سایزهای کم مصرف به ناچار در انبار فروشندگان لاستیک نگهداری می شوند و قابل فروش نیستند.

بخوانید:  لوازم یدکی البرز راهی مطمئن برای خرید لوازم یدکی رنو است

گفته می شود بر همین اساس لاستیک فروشان تهرانی نیز از محدودیت ها و عدم امکان فروش نقدی کالاهایی که از کارخانه ها خریداری کرده اند گلایه داشتند. جلوی اتحادیه تجمع کردند.

همچنین گفته می شود از حضور تصمیم گیران در این تجمع برای پاسخگویی و اطلاع از مطالبات تجار خبری نبود. به گزارش خبرنگار ما، درخواست لاستیک فروشان در این جلسه این است که با ثبت کد ملی و تلفن همراه، امکان فروش لاستیک را فراهم کنند تا در صورت پایین آمدن قیمت برخی از سایزها از قیمت مصوب، موجودی خود را به فروش برسانند. قیمت

سرشناسان این اتحادیه به خبرنگار ما گفتند در صورت رفع نشدن مشکلات در ماه آینده امکان خرید کالا از کارخانه ها وجود نخواهد داشت و ممکن است در ماه های آینده ناخواسته دوباره شاهد کمبود لاستیک در بازار باشیم و قیمت ها افزایش یابد.

منبع: https://www.donyayekhodro.com/news/249583/%D8%AF%DB%8C%D8%B1%D9%88%D8%B2-%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%B4-%D8%AA%D8%A7%DB%8C%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%AA%D9%87%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D9%88%D9%82%D9%81%D9%87-%D9%85%D9%88%D8%A7%D8%AC%D9%87-%D8%B4%D8%AF