نقد و بررسی Autopark Extreme VX – اخبار خودرو

Autopark Extreme VX

اگر از آن دسته رانندگان ماهر و با تجربه ای هستید که به راحتی می توانید ماشین را در فضای تنگ پارک کنید، باید بدانید که همه در چنین شرایطی نیستند! همه ابعاد ماشین خود را نمی دانند، هرکسی سریع ماشین را پارک نمی کند و همه مهارت پارک کردن ماشین خود را ندارند، به خصوص در مکان های ناآشنا، با شیب، عرض محدود یا بدون میز. شرایط زمانی خطرناکتر می شود که ابعاد این وسیله نقلیه بزرگ باشد و راننده مورد نظر تجربه رانندگی زیادی نداشته باشد. در نتیجه قرار دادن خودرو در شرایط عالی برای آنها مشکل خواهد بود!

در این شرایط شرکت های پیشرو خودروسازی با طراحی و نصب سیستم پارک در خودروهای خود بار سنگینی را از دوش مشتریان خود برمی دارند و در نتیجه لذت رانندگی آنها را دوچندان می کنند. با توجه به این تفاسیر سوال اینجاست که در وهله اول سیستم اتوپارک چیست؟

پارکینگ خودرو

سیستم‌های پارک خودکار (APS) یکی از زیرشاخه‌های سیستم‌های کمک راننده پیشرفته (ADAS) هستند که با کمک سنسورهای پارک، دوربین‌ها، واحدهای کنترل الکترونیکی و محرک‌های الکترومکانیکی برای کنترل فرمان، دریچه گاز و ترمز، مکان‌های پارک موجود را تعیین می‌کنند. که برای پارکینگ اولیه فراهم می کنند. لازم به ذکر است که این سیستم ها در انواع مختلفی وجود دارند که تنها در برخی از آن ها فرمان به صورت اتوماتیک است، در حالی که گاز و ترمز با راننده است و در برخی دیگر فرآیند پارک یا خروج از خودرو کاملاً خودکار است.

از مهمترین مزایای APS در خودرو می توان به کاهش خستگی راننده، بهبود ایمنی هنگام پارک، محافظت از وسایل نقلیه در برابر آسیب و بهبود استفاده از فضای موجود در پارکینگ یا خیابان اشاره کرد. مشکلاتی که اغلب در زندگی روزمره خود شاهد آن هستیم.

پارکینگ اتوماتیک فوق العاده

وقتی عاشق ماشین هستی مدیران خودروهای افراطی مجهز به ویژگی پارک خودکار، قبل از هر چیز، می دانید که در جای اشتباه پارک نخواهید کرد. از این نظر، باغ شما بسیار تمیز و مطابق با استانداردهای پذیرفته شده جهانی (مثلاً فاصله ایده آل از سمت خیابان) خواهد بود. به این ترتیب امکان ندارد که به دلیل بی احتیاطی در هنگام پارک خودرو، آن را به جایی ساییده و یا به دلیل پارک بسیار نزدیک به میز، لاستیک های خودرو شما فشرده و آسیب ببیند.

بخوانید:  چگونه لاستیک های دولتی تهیه کنیم؟

سیستم پارک خودکار چگونه موانع را تشخیص می دهد؟

سیستم‌های پارک خودکار خروجی‌های حسگر را با فن‌آوری‌های بینایی کامپیوتری ترکیب می‌کنند تا موانع اطراف خودرو را شناسایی کرده و در طول فرآیند پارک از آن‌ها استفاده کنند. در این زمینه به برخی از این موارد به شرح زیر می پردازیم:

سنسورهای اولتراسونیک

بسیاری از سیستم های پارک خودکار از حسگرهای اولتراسونیک که در اطراف خودرو قرار داده شده اند برای تشخیص وجود و فاصله موانع استفاده می کنند. این حسگرها گروهی از امواج صوتی را ساطع می کنند و زمان بازگشت امواج را اندازه گیری می کنند. در نتیجه به سیستم اجازه می دهد تا از محیط اطراف نقشه برداری کند.

دید مبتنی بر دوربین

برخی از سیستم ها از دوربین عقب و الگوریتم های بینایی کامپیوتری برای تشخیص موانع در مسیر خودرو استفاده می کنند. این می تواند شامل تکنیک هایی مانند تشخیص کانتور، تشخیص بدنه محدب و طبقه بندی اشیا باشد.

رادار و لیدار

سیستم‌های پیشرفته‌تر خود پارکینگ ممکن است از رادار یا حسگرهای LIDAR برای ارائه یک نقشه سه بعدی جامع‌تر از محیط – از جمله تشخیص موانع کوچک یا سطح پایین استفاده کنند.

همجوشی سنسور

قدرتمندترین راه برای تشخیص موانع، ادغام داده ها از چندین حسگر مانند دوربین، اولتراسوند، رادار و LIDAR است. این رویکرد سنسور هیبریدی قابلیت تکرار و دقت بهبود یافته را در محیط های پارکینگ پیچیده فراهم می کند.

موانع شناسایی شده توسط الگوریتم های برنامه ریزی مسیر سیستم پارکینگ برای هدایت ایمن وسیله نقلیه به فضای پارک موجود و جلوگیری از برخورد استفاده می شود. به‌روزرسانی‌های بی‌درنگ موقعیت‌های موانع به سیستم اجازه می‌دهد تا به صورت پویا مانور پارک را در صورت نیاز تنظیم کند.

بخوانید:  دبیر انجمن خودروسازان از مصوبه دولت برای افزایش قیمت کارخانه ای خودرو خبر داد.

به طور خلاصه، سیستم‌های پارک خودکار از انواع حسگرها و فن‌آوری‌های بینایی رایانه‌ای برای شناسایی و نقشه‌برداری دقیق موانع اطراف خودرو استفاده می‌کنند و امکان پارک خودکار ایمن و کارآمد را فراهم می‌کنند.

نمای داخلی Extreme VX

Autopark Extreme VX

از آنجایی که این موضوع از موضوع این مقاله می آید، ما این توضیحات را برای بررسی اتوپارک ارائه کرده ایم Extreme VX بیایید به آنجا برسیم داشتن یک سیستم توقف خودکار در خودروی مجهز به Extreme VX حیاتی به نظر می رسد. البته پارک کردن خودروی طولانی تر از تویوتا لندکروز برای همه مناسب نیست. در نتیجه در نبود این سیستم ADAS خریداران آن با چالش بزرگی روبرو خواهند شد!

قبلاً گفتیم که سیستم های توقف اتوماتیک می توانند اتوماتیک و نیمه اتوماتیک باشند. از این نظر، APS Xtreme VX اتوماتیک است و شما می توانید پس از آماده شدن برای کار، روی صندلی های راحت آن استراحت کنید و به تماشای پارک خودرو خود بنشینید.

در این راستا علیرغم دریافت کلیه آموزش های لازم از آژانس افراطی حیدری – کد 246 مدیران خودرو در اختیار شما قرار می گیرد اما به طور کلی این سیستم به این صورت عمل می کند که پس از فشار دادن دکمه توقف خودکار در کنار محلی که قصد توقف دارید، به آرامی (15 کیلومتر در ساعت) از محل مورد نظر عبور می کنید تا به سامانه مذکور دستور دهید تا محل را به طور کامل شناسایی کند. پس از تایید مکان مورد نظر توسط کامپیوتر خودرو با نمایش حاشیه های آبی بر روی صفحه، کنترل کامل به آن داده شده و فرآیند پارک انجام می شود.

جزئیات کلیدی در مورد سیستم پارک خودکار Xtrim VX

  • سیستم دوربین 360 درجه برای تشخیص فضاهای پارک موجود و موانع اطراف وسیله نقلیه استفاده می شود.
  • ویژگی پارک خودکار می تواند خودرو را به طور خودکار به فضاهای پارک موازی یا عمود بر هم هدایت کند.
  • این امر راحتی و ایمنی پارک را افزایش می دهد و به خودرو اجازه می دهد تا بدون مانور در فضاها، خود را به طور دقیق پارک کند.
  • نمای دوربین 360 درجه ارائه شده توسط این سیستم، دید کلی از محیط اطراف وسیله نقلیه را در طول فرآیند پارک در اختیار راننده قرار می دهد.
بخوانید:  سومین نمایندگی خدمات پس از فروش لامار در تهران تجمیع شد

تست رانندگی Extreme VX

می گویند حتی خواندن یک کتاب قطور در مورد «خیسی آب» هم نمی تواند به اندازه یک بار لمس مفهوم «خشک» را به مخاطب منتقل کند. بی شک صحبت از بسیاری از آپشن های جدید خودرویی برای مدیران خودرو در خیابان های کشور نیز از همین الگو پیروی می کند. بنابراین وقتی پشت فرمان این غول چینی بنشینید و متوجه عظمت خودرو و امکانات اضافی داخل کابین آن شوید، اهمیت پارک خودرو را بیشتر و بهتر یاد خواهید گرفت.

آزمون رانندگی شدید

در همین راستا، این نمایندگی با 246 مدیر خودرویی، با ایجاد شرایطی برای تست درایوهای این محصولات، این فرصت را فراهم کرده است تا تمامی علاقه مندان به رانندگی با این وسیله نقلیه قبل از هرکسی بتوانند این کار را انجام دهند و سیستم کمک راننده مذکور را شخصاً تجربه کنند. که تقریباً همه مشتریانی که تجربه استفاده از آن را نداشتند از امتحان آن خوشحال شدند. برای این منظور می توانید به سایت Heydari246.com مراجعه و در تست درایو مدیران خودرو ثبت نام کنید. لازم به ذکر است این تست درایو در خیابان آزادی انجام می شود.

در کلام پایانی باید گفت که استفاده از چنین سیستم هایی در خودروهای مونتاژ بومی می تواند منجر به استفاده از آنها در خودروهای کاملا ایرانی شود. مانند بسیاری دیگر از آپشن های محبوب در خودروهای ایرانی، مدیران خودرو برای اولین بار از آن رونمایی کردند.

منبع: https://www.donyayekhodro.com/news/249729/%D8%A8%D8%B1%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D8%A7%D8%AA%D9%88%D9%BE%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%A7%DA%A9%D8%B3%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%85-VX