چرا چراغ گیربکس تیگو 5 روشن است + راه حل

دلیل شماره 1: مربوط به قطعات داخلی گیربکس شماست و گیربکس باید برای تعمیرات اساسی باز شود تا قطعات معیوب تعویض شوند و مشکل گیربکس اتوماتیک خودرو شما حل شود.

دلیل شماره 2: مشکل کمبود سطح روغن در گیربکس اتوماتیک خودرو است، اگر این اتفاق بیفتد چراغ گیربکس روشن می شود.

دلیل شماره 3: ممکن است مربوط به مشکل روغن گیربکس یعنی کثیف شدن روغن گیربکس اتوماتیک تیگو 5 باشد که می تواند یکی از دلایل روشن بودن چراغ گیربکس باشد.

البته لازم به ذکر است که گاهی اوقات این مشکل دلایل دیگری نیز دارد و باید توسط تعمیرکار گیربکس اتوماتیک بررسی و تشخیص داده شود که باید این موضوع را جدی بگیرد تا هزینه زیادی برای شما نداشته باشد. با توجه به اینکه قیمت قطعات یدکی گیربکس تیگو 5 بسیار متفاوت است، بهتر است برای خرید و تهیه آن به مراکز معتبر مراجعه کنید.

چرا چراغ گیربکس تیگو 5 روشن است + راه حل

سایر علل خرابی گیربکس تیگو 5 را بررسی کنید

تیگو 5، همراه همیشگی شما در جاده، ناگهان در یکی از دنده های اتوماتیک گیر کرد؟ صدای عجیبی که از اعماق وجودش می شنود، انگار دارد آخرین نفسش را می کشد؟ وحشت نکنید! در زیر سفری مفصل به دنیای پیچیده گیربکس تیگو 5 خواهیم داشت و علاوه بر رازهای افزایش عمر این اندام حیاتی، با علائم خرابی، اجزا و راهکارهای نگهداری آن آشنا می شویم. برای درک بهتر عملکرد و عیب یابی گیربکس، لازم است با اجزای اصلی آن آشنا شوید. گیربکس تیگو 5 از قطعات مختلفی تشکیل شده است که هر کدام وظیفه خاصی دارند.

سری گیربکس تیگو 5: این قطعه مصرفی ترین قطعه در بین قطعات گیربکس اتوماتیک است و معمولا خراب می شود و یا ممکن است خراب شود توجه داشته باشید که سری گیربکس تیگو 5 اصل و تقلبی در بازار است و باید از گروه اصلی مانند الو باشد.

گیربکس تیگو 5: گیربکس با استفاده از مجموعه ای از دنده ها در اندازه های مختلف، دور موتور و گشتاور را با توجه به نیاز راننده و شرایط رانندگی تنظیم می کند.

بخوانید:  آیا سپاه پاسداران وارد صنعت خودرو می شود؟

کلاچ دوگانه تیگو 5: گیربکس دوکلاچه نوعی گیربکس است که دارای دو سیستم کلاچ مجزا می باشد. این گیربکس دو سرعت را به طور همزمان و بدون وقفه تغییر می دهد. این نوع گیربکس به دلیل عملکرد سریع و روان در خودروهای اسپرت و خودروهای با کارایی بالا کاربرد دارد.

مبدل گشتاور Tiggo 5: در گیربکس اتوماتیک، مبدل گشتاور وظیفه انتقال قدرت را به آرامی و روان انجام می دهد.

ساعت گیربکس تیگو 5: ساعت گیربکس اتوماتیک بخش مهمی است که جریان مایع گیربکس را کنترل می کند و باعث می شود دنده ها به موقع و روان تعویض شوند. گیربکس ساعت متشکل از شیرهای برقی، سوپاپ ها و گذرگاه هایی است که با هم کار می کنند.

حسگرها: آنها همچنین تمام قسمت های گیربکس را زیر نظر دارند.

چرا چراغ گیربکس تیگو 5 روشن است + راه حل

علائمی که نشان دهنده خرابی گیربکس تیگو 5 است

همانطور که می دانید گیربکس قلب تپنده خودروی شماست و سلامت آن نقش اساسی در عملکرد و لذت رانندگی دارد. به همین دلیل توجه به علائم هشدار دهنده خرابی گیربکس و برخورد به موقع با آنها بسیار مهم است. در اینجا برخی از علائم رایج خرابی گیربکس تیگو 5 وجود دارد که باید مراقب آنها باشید.

 • تجهیزات نامناسب: گیرکردن در دنده یا مشکل در تعویض دنده یکی از بارزترین نشانه های خرابی گیربکس است. این مشکل می تواند ناشی از سایش دنده، خرابی کلاچ دوگانه، مشکلات سیستم هیدرولیک یا سایر مشکلات باشد.
 • داد زدن: شنیدن صداهای غیرعادی مانند کلیک کردن، زوزه کشیدن یا ناله کردن از گیربکس می تواند نشان دهنده فرسودگی دنده ها، یاتاقان های خراب، دنده های شکسته یا مشکلات دیگر باشد. وقتی دور موتور کم است یا هنگام تعویض دنده می توانید این صداها را به وضوح بشنوید.
 • لرزش: لرزش فرمان یا وسیله نقلیه در هنگام رانندگی، به خصوص در دور موتور پایین، می تواند ناشی از نقص در سیستم انتقال قدرت، سایش دیفرانسیل یا خطای محور باشد.
 • نشت روغن: نشت روغن گیربکس از هر نقطه می تواند نشانه ای از خرابی واشر یا کاسه نمدی، ترک خوردگی گیربکس یا مشکل در لوله های روغن باشد.
 • بوی سوختگی: بوی سوختگی که از گیربکس می آید می تواند نشان دهنده گرم شدن بیش از حد، اصطکاک بیش از حد ناشی از یاتاقان های بد، کمبود روغن یا سایر مشکلات باشد.
بخوانید:  41 میلیون سهامدار در بورس وجود دارد

چرا چراغ گیربکس تیگو 5 روشن است + راه حل

 • بهترین راه ها برای نگهداری از گیربکس تیگو 5 شما

  پیشگیری همیشه بهتر از درمان است! با انجام تعمیرات و نگهداری منظم گیربکس تیگو 5 خود در مکانی معتبر به عنوان مثال گیربکس آلو شما می توانید از بسیاری از مشکلات و اختلالات جلوگیری کرده و عمر این اندام حیاتی را به میزان قابل توجهی افزایش دهید. در زیر برخی از مهمترین مراحل مورد نیاز برای نگهداری و تعمیر گیربکس تیگو 5 آورده شده است.

  تعویض روغن گیربکس: روغن گیربکس وظیفه روانکاری و خنک سازی اجزای داخلی گیربکس را بر عهده دارد. به همین دلیل تعویض منظم روغن گیربکس طبق دستورالعمل سازنده خودرو بسیار مهم است.

  بررسی سطح روغن گیربکس: سطح روغن گیربکس را مرتباً با استفاده از میله مخصوص کنترل کنید و در صورت کمبود روغن مناسب را اضافه کنید.

  بازرسی دوره ای گیربکس: گیربکس را به طور مرتب توسط یک تعمیرکار مجرب بررسی کنید تا مطمئن شوید که قطعات داخلی آن سالم هستند و نشتی یا مشکلات دیگری وجود ندارد.

  رانندگی صحیح: رانندگی تهاجمی، شتاب گیری ناگهانی، دنده عقب و ترمز ناگهانی می تواند فشار زیادی به گیربکس وارد کند و به مرور زمان باعث از کار افتادن آن شود.

  چرا چراغ گیربکس تیگو 5 روشن است + راه حل

  رازهایی برای افزایش طول عمر گیربکس تیگو 5

  علاوه بر رویه های بالا، رازهای دیگری برای افزایش طول عمر گیربکس تیگو 5 را در زیر مشاهده خواهیم کرد.

  • از روغن گیربکس با کیفیت بالا استفاده کنید: از روغن گیربکس باکیفیت مناسب برای نوع گیربکس تیگو 5 خود استفاده کنید.
  • قبل از رانندگی ماشین را گرم کنید: قبل از شروع رانندگی، به خصوص در هوای سرد، به موتور و گیربکس زمان کافی برای گرم شدن بدهید.
  • ماشین را بیش از حد بار نکنید: از حمل بارهای سنگین بیش از ظرفیت خودرو خودداری کنید.
  • رعایت محدودیت سرعت: همیشه با محدودیت سرعت اعلام شده رانندگی کنید و از شتاب گیری و ترمز ناگهانی خودداری کنید.
  • یک تعمیرکار مجرب انتخاب کنید: در صورت نیاز به تعمیر گیربکس به تعمیرکار مجرب و متخصص در این زمینه مراجعه کنید.
  • مرکز تعمیر و تامین قطعات یدکی گیربکس خودروهای چینی

   در آخر همیشه به شما توصیه می کنیم که تعمیر و خرید قطعات یدکی گیربکس خودروی خود را به خصوص اگر خارجی باشد به مکانی مطمئن و حرفه ای بسپارید که کار را با گارانتی انجام دهد و خودرو شما نیازی به هنگامی که قطعات یدکی پیدا نمی شود یا گیربکس تعمیر می شود، دوباره برای مدت طولانی خریداری شود. اگر به دنبال مکانی حرفه ای و ماهر هستید، بازرگانی خسروی که سابقه ای طولانی در تامین لوازم جانبی گیربکس خودروهای وارداتی دارد، وارد بازار می شود. گیربکس آلو آماده ارائه کلیه خدمات مورد نیاز خودروی شما. در اینجا برخی از مهم ترین ویژگی های گیربکس Alu آورده شده است.

   تامین قطعات یدکی اصلی و با کیفیت: شرکت بازرگانی گیربکس و خسروی تامین کننده تخصصی قطعات یدکی خودرو چینی بهترین ها قیمت گیربکس تیگو 5 هم جدید و هم موجودی را به شما ارائه می دهد.

   تعمیر تخصصی گیربکس: تیم تعمیرکاران مجرب این مجموعه با استفاده از ابزارآلات مدرن و دانش روز دنیا گیربکس تیگو 5 شما را به بهترین نحو تعمیر می کنند.

   مشاوره رایگان: کارشناسان Elo گیربکس راهنمایی های رایگانی را در زمینه عیب یابی، انتخاب قطعات مناسب و تعمیر گیربکس تیگو 5 به شما ارائه می دهند.

   شماره تماس تعمیرگاه گیربکس الو:

   09199241624

بخوانید:  جدول قیمت های کارخانه و بازار خودروهای داخلی، چینی و خارجی - ۲۲ آبان ۱۴۰۲

منبع: https://www.donyayekhodro.com/news/249732/%D8%B9%D9%84%D8%AA-%D8%B1%D9%88%D8%B4%D9%86-%D8%B4%D8%AF%D9%86-%DA%86%D8%B1%D8%A7%D8%BA-%DA%AF%DB%8C%D8%B1%D8%A8%DA%A9%D8%B3-%D8%AA%DB%8C%DA%AF%D9%88-5-%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D8%AD%D9%84