کاهش چشمگیر قاچاق و عرضه روغن موتورهای تقلبی در بازار

نیکو همت خاطرنشان‌کرد: اکنون میزان تقلب و فروش روغن‌موتورهای تقلبی در بازار به شدت کاهش یافته است و میزان قاچاقی که در محصولات ما اتفاق می‌افتاد نیز در سال ۱۴۰۱ به صفر رسید.

وی خاطرنشان‌کرد: به دنبال آن هستیم تا با کمک شرکت‌های دانش بنیان داخلی و شرکت‌های اروپایی که مستعد سرمایه‌گذاری مشترک هستند، برخی از نیازمندی‌ها را بومی سازی کنیم.

منبع: https://www.donyayekhodro.com/news/244538/%DA%A9%D8%A7%D9%87%D8%B4-%DA%86%D8%B4%D9%85%DA%AF%DB%8C%D8%B1-%D9%82%D8%A7%DA%86%D8%A7%D9%82-%D9%88-%D8%B9%D8%B1%D8%B6%D9%87-%D8%B1%D9%88%D8%BA%D9%86-%D9%85%D9%88%D8%AA%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D9%82%D9%84%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%B1

مدیرعامل شرکت نفت سپاهان اظهار داشت: وقتی توزیع توسط خود شرکت انجام شود به مراتب میزان تقلب کاهش می یابد و اگر قاچاقی نیز انجام شود توسط شرکت توزیع اتفاق نمی‌افتد.

مدیرعامل شرکت نفت سپاهان با اشاره به محصولات جدید ارائه شده در بازار نیز گفت: به دنبال ارتقای کیفیت تولیدات هستیم که این موضوع افزایش ارزآوری کشور را تضمین می‌کند. بر این اساس نه فقط در پارافین‌ها، بلکه در روغن‌های پایه دو و سه نیز به دنبال افزایش کیفیت و حفظ بازارهای بین‌المللی و داخلی هستیم.

وی با اشاره به مزیت‌های این شبکه مویرگی، بیان‌داشت: با ساز و کارهایی که انجام شد، امکان توزیع روغن موتورهای با کیفیت و با قیمت ثابت ممکن شده است و در مجموع می‌توان گفت قاچاق و توزیع روغن موتور تقلبی در بازار کاهش چشمگیری داشته است.

به گزارش اخبار خودرو ، «محمد امیر نیکو همت» در حاشیه بیست و هفتمین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی در نشستی خبری با اشاره به اقدامات انجام شده برای جمع آوری روغن موتورهای تقلبی از بازار، اظهار داشت: در سال گذشته با التهاباتی که در بازار روغن اتفاق افتاد و مذاکراتی که با مسوولان وزارت صمت داشتیم، راهکارهای خوبی مطرح شد.

بخوانید:  وزیر صمت جدید رسما معرفی شد؛ عباس علی آبادی

وی ادامه‌داد: فروشی که اتفاق می‌افتد نیز باید در سامانه‌های تجارت و سامانه‌هایی که توسط وزارت صمت تکلیف شده ثبت شود و مورد مانیتورینگ قرار بگیرد و این مساله کمک می‌کند تا تقلب و اشکالی که در سطح خُرد انجام می‌شد را بتوان به بهترین وجه مدیریت کرد.

نیکوهمت تاکید کرد: در سال ۱۴۰۱ بیش از ۱۱ هزار تن صادرات فینیش اویل به کشورهای اروپایی، آسیایی و آفریقایی صادر شد و با اقداماتی که در سال ۱۴۰۲ در دست اجرا داریم می‌توانیم به افزایش صادرات بپردازیم تا روغن های هایتک (HighTech) تولید و صادر کنیم.

وی افزود: در این راستا شبکه مویرگی که بتواند تامین‌کننده توزیع باشد در کشور ایجاد شد و توانستیم در ۲۶ استان کشور پایگاه ایجاد و روغن های اصلی در این استان‌ها توزیع کنیم، همچنین بقیه استان‌ها نیز برای امسال هدفگذاری شده که در همه آنها پوشش داده می‌شود.

Срок регистрации extra service. By offering free educational resources, experts and organizations contribute to the democratization of information. 黃渤助陣五月天演唱會,阿信合唱藏驚喜「爆走插歌」全場高歌:生日快樂 – 牛八卦.