کروز موفق به بومی سازی واحد کنترل الکترونیکی در خودروهای مجهز به توربوشارژر شده است

در نوزدهمین نمایشگاه بین المللی لوازم یدکی، لوازم و کیت خودرو که از 8 خرداد آغاز و روز جمعه (1 تیرماه) به کار خود پایان داد، صنایع تولیدی کروز فعالیت ها و توانمندی های خود را به ویژه در حوزه قطعات پیشرفته و فنی به نمایش گذاشت. شرکت کروز در این نمایشگاه محصولات جدید و بومی خود را به نمایش گذاشت که نشان از بومی سازی بالای قطعات یدکی دارد و به رونق تولید خودرو کمک شایانی و موثر خواهد کرد.

آشنایی با قطعات خودرو از صندلی گرفته تا قطعات پیشرفته و با تکنولوژی بالا

آنچه مورد توجه بازدیدکنندگان نمایشگاه نوزدهم قرار گرفت، نمایش یک خودروی مدل بود که در آن از 130 قطعه داخلی استفاده شده بود. صنایع تولیدی کروز توانسته است تمامی این قطعات را در خود جای دهد که برخی از آنها شامل قطعات پیشرفته و پیشرفته مانند قطعات ACU و ECU می باشد.

واحد کنترل الکترونیکی (ECU) که ​​به آن کامپیوتر خودرو می گویند و با الکترونیک ساختن واحدهای کنترل، وظیفه کنترل سنسورها و عملکردهای خودرو را بر عهده دارد، یکی از قطعات پیشرفته خودرو است.

لازم به ذکر است که تنها کشورهای معدودی در جهان در صنعت خودرو و قطعات یدکی قادر به تولید این قطعه کاربردی هستند که اکنون تلاش مهندسان و متخصصان شاغل در کروز را به خود جلب کرده است.

گذشتم

بر این اساس باید اذعان داشت که بزرگترین و پیشرفته ترین سازنده قطعات یدکی کشور با جذب، تولید و اشتغال زایی توانسته به دستاوردهای چشمگیری در صنعت خودروسازی دست یابد که آخرین آن بومی سازی سخت افزار واحد کنترل الکترونیکی توربوشارژ و نرم افزار. ماشین ها. علاوه بر این بخش، کروز توانست اکثر قطعات خودروی خود را برای کمک به صنعت خودرو بومی سازی کند. قطعاتی که قبلا وارد شده بودند.

بخوانید:  جدول قیمت کارخانه و بازار خودروهای داخلی، چینی و خارجی - 31 اردیبهشت 1403

طراحی داخلی کیسه هوای جانبی و پرده ای کروز

از دیگر محصولات جدید شرکت تولیدی کروز می توان به قطعات ECU دوگانه سوز و تک سوخته اشاره کرد. همچنین یکی از دیگر قطعات یکپارچه ACU (مغز متفکر کیسه هوای خودرو) است که در نسخه جدید عملکرد کیسه هوای پرده ای را نیز شامل می شود و سخت افزار و نرم افزار آن را شامل می شود.

کیسه هوای پرده ای (جانبی) در واقع نوعی از فناوری کیسه هوا است که در خودروهای مدرن و با ایمنی بالا استفاده می شود و می تواند از برخورد سر مسافران به شیشه های کناری خودرو در هنگام تصادف جلوگیری کند.

گذشتم

ایربگ پرده ای همچنین از تماس قطعات شیشه با صورت و بدن مسافران در صورت شکستن شیشه کناری جلوگیری می کند. از دیگر محصولات عرضه شده در غرفه کروز نمایشگاه قطعات خودرو می توان به قسمت رادار نقطه کور اشاره کرد.

مشارکت “کروز” را از قطعه سازان کوچک جستجو کنید

گذشتم

صنایع تولیدی کروز که با بیش از 300 شرکت و کارگاه تولیدی در کارنامه خود همکاری می کند و همواره رویکرد مشارکت و برون سپاری را دنبال کرده است، در این نمایشگاه فرصت همکاری با سایر قطعه سازان را فراهم کرد. برای دستیابی به خودکفایی 100 درصدی با ابتکار این شرکت بزرگ، امکان و زمینه همکاری بین کروز و قطعه سازان کوچک نیز ایجاد شده است.

بر همین اساس تولیدکنندگان با حضور در غرفه این شرکت در نمایشگاه قطعات یدکی توانستند از شرایط همکاری با گروه بزرگ کروز مطلع شوند.

بهره برداری از فرصت های موجود برای نفوذ به بازارهای صادراتی

بخوانید:  شوک مثبت به انبار برخی خودروسازان!

گذشتم

کروز به عنوان بزرگترین و پیشرفته ترین مجتمع تولید قطعات خودرو در غرب آسیا، از ابتدای تاسیس در سال 1361 تا به امروز همواره استراتژی خاصی را مبنای فعالیت خود قرار داده است که آن ارائه محصولات با کیفیت و قابل اعتماد به منظور پاسخگویی به نیازهای صنایع کشور در راستای بهره برداری از فرصت های موجود برای نفوذ به بازارهای صادراتی خارجی.

تولید و تامین قطعات یدکی با کیفیت و قیمت رقابتی

گذشتم

از نظر سرمایه انسانی، استفاده از فناوری های نوین برای تولید محصولات و با بهره گیری از روابط تجاری و فنی رو به رشد خود با بزرگترین قطعه سازان جهان، گروه کروز توانسته است محصولات نوآورانه خود را با بهترین کیفیت و قیمت تولید کند. به منظور ایجاد ارزش افزوده برای ارائه به مشتریان خود.

بازدید وزیر ایمنی و رئیس شرکت ادرو از غرفه کروز در نمایشگاه قطعات یدکی

گذشتم

بنابراین گزارش، در افتتاحیه نوزدهمین نمایشگاه بین المللی لوازم یدکی، لوازم و مجموعه های خودرو تهران، عباس علی آبادی وزیر صنعت، معدن و تجارت و بابک احمدی معاون حراست و رئیس سازمان توسعه و نوسازی صنایع سازمان ایران (ایدرو) با حضور در غرفه صنایع صنعتی، از قطعات جدید ساخت این شرکت از جمله ECU خودروهای توربوشارژ، کنسول مرکزی با 8 ایربگ و مولتی مدیا بازدید کرد. وزیر صامت و همراهان همچنین به ابتکار شرکت کروز برای صنایع تولیدی با همکاری قطعه سازان کوچک اشاره کردند.

منبع: https://www.donyayekhodro.com/news/249652/%DA%A9%D8%B1%D9%88%D8%B2-%D9%85%D9%88%D9%81%D9%82-%D8%A8%D9%87-%D8%A8%D9%88%D9%85%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C-ECU-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D9%88%D8%B1%D8%A8%D9%88%D8%B4%D8%A7%D8%B1%DA%98-%D8%B4%D8%AF