10 شغل پردرآمد مرتبط با موتور سیکلت

10 شغل پردرآمد مرتبط با موتورسیکلت

پیک موتوری

شاید اولین گزینه برای کسب درآمد از طریق موتور سیکلت، تجارت حمل و نقل یا موارد مشابه باشد پیک موتوری او هست.

همانطور که فروشگاه های آنلاین رشد می کنند، تقاضا برای استفاده از موتور نیز افزایش می یابد بسته را ارسال کنید بیشتر. به همین دلیل گروه های زیادی در کشور با استخدام پیک خودرو، بازار کار این شغل را گسترش داده اند.

درآمد تضمینی، ساعت کاری منعطف، پورسانت کم، امکانات اضافی و … از مزایای این بسته ها برای جذب رانندگان پیک است.

مسافر

ازدحام شدید در شهرهای بزرگ به ویژه تهران باعث شده بسیاری از شهروندان برای تردد موتورسیکلت سواری کنند.

موتور سواری در ساعات شلوغی شهری برای دارندگان این وسیله نقلیه سودآور است.

آموزش رانندگی با موتور سیکلت

برای اینکه بتوانید در شهر موتور سیکلت رانده باشید باید گواهینامه بگیرید. فرآیند شکار گواهینامه موتور سیکلت مثل گواهینامه ماشین است.

ابتدا باید به یک موسسه آموزشی بروید و پس از قبولی در آزمون تئوری و عملی مدرک خود را دریافت کنید.

یکی از کارکردهای مربوط به این خودرو آموزش رانندگی با موتور سیکلت است. اگر در این کار مهارت دارید و می توانید مدارک لازم را به دست آورید، فرصت را از دست ندهید.

کمک خودرو

مقابله با وضعیت خودروهای گیر کرده در ترافیک شهری کار ساده ای نیست. به همین دلیل برخی از شرکت های نجات با استخدام تعمیرکار موتور سیکلت سعی در سرعت بخشیدن به خدمات خود دارند.

تعمیر موتور سیکلت

یکی دیگر از کارهای پرسود مرتبط با این خودرو تعمیرات است. افزایش تعداد موتورسیکلت ها بازار تعمیرگاه ها و فروش قطعات یدکی را نیز داغ کرده است.

بخوانید:  تمرکز بخش خصوصی بر تولید خودروهای پلاگین-هیبرید

خدمات ضروری

امدادگران اورژانس نیز از موتور سیکلت برای رسیدن سریعتر به بیماران استفاده می کنند. البته موتورهای مورد استفاده در خدمات اضطراری با موتورهای معمولی تفاوت دارند و مزایای بیشتری دارند.

وبلاگ نویس موتور سیکلت

شبکه های اجتماعی فرصت های شغلی مختلفی را در اختیار کاربران قرار داده اند. وبلاگ نویسان سفر در فضای مجازی فالوورهای زیادی دارند.

موتور سیکلت وسیله نقلیه جذابی برای وبلاگ نویسان سفر است.

فروشنده موتور سیکلت

حتی ده سال پیش هم تنها چند برند در بازار موتورسیکلت فعالیت می کردند و محبوب ترین موتورسیکلت در ذهن شهروندان، مدل محبوب CG125 بود.

اما در سال های اخیر با ظهور برندها و مدل های جدید، بازار خودرو جان تازه ای به خود گرفته است. فروش موتورسیکلت یکی دیگر از مشاغل سودآور مرتبط با این وسیله نقلیه است.

مسابقه موتور سیکلت

اگر از طرفداران موتورسواری به عنوان یک حرفه هستید و عاشق سرعت هستید؛ مسیرهای مسابقه موتور سیکلت در انتظار شما هستند.

این مسابقات بر اساس نوع موتورسیکلت و پیست دسته بندی می شوند. برای ورود به این حرفه باید گواهینامه حرفه ای از فدراسیون موتور سواری و اتومبیل رانی دریافت کنید.

راهنمای تور و گردشگر

گردشگری یکی دیگر از حوزه هایی است که می تواند برای موتورسواران فرصت های شغلی ایجاد کند. دسترسی به برخی مکان های جنگلی یا تفریحات خارج از جاده در کویر گزینه جذابی برای استفاده از موتور سیکلت است.

فوت و فن

کارآفرینان فیلم هیجان و سرعت را دوست دارند. مهارت در رانندگی با موتورسیکلت یکی از معیارهای ورود به این حرفه است.

بخوانید:  تحویل نخستین نمونه‌ ها از مخلوق جدید «نادر فقیه‌زاده»

اگر به طور حرفه ای موتورسواری را دنبال می کنید و به شغلی متفاوت و پرخطر فکر می کنید، بدلکاری موتور سیکلت پیشنهادی جذاب برای شماست.

منبع: https://www.donyayekhodro.com/news/249687/10-%D8%B4%D8%BA%D9%84-%D9%BE%D8%B1%D8%AF%D8%B1%D8%A2%D9%85%D8%AF-%D9%85%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%D9%85%D9%88%D8%AA%D9%88%D8%B1%D8%B3%DB%8C%DA%A9%D9%84%D8%AA