تولید محصولات «سایپا» با رشد ۸۲.۵درصدی به ۸۷هزار دستگاه رسید

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا ادامه داد: «رشد ۲۸ درصدی محصولات زامیاد از ابتدای سال جاری تا ۷ خردادماه دستاورد دیگر گروه خودروسازی سایپا است. سال گذشته شرکت زامیاد ۶هزار و ۸۳۷ دستگاه خودرو تولید کرد و اکنون این عدد به ۸هزار و ۷۲۶ دستگاه رسیده است. همچنین در مدت مورد اشاره، شرکت سایپا دیزل رشد ۵۶ درصدی را در تولید محصولات خود ثبت کرده است؛ از ابتدای سال جاری تا ۷ خردادماه، سایپا دیزل ۴۱۷ دستگاه خودرو تجاری سنگین تولید کرد. این در حالی است که سال گذشته میزان تولید این مجموعه صنعتی ۲۶۸ دستگاه بوده است.»

منبع: https://www.donyayekhodro.com/news/244647/%D8%AA%D9%88%D9%84%DB%8C%D8%AF-%D9%85%D8%AD%D8%B5%D9%88%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D9%BE%D8%A7-%D8%A8%D8%A7-%D8%B1%D8%B4%D8%AF-%DB%B8%DB%B2-%DB%B5%D8%AF%D8%B1%D8%B5%D8%AF%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%DB%B8%DB%B7%D9%87%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D8%B3%D8%AA%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%B1%D8%B3%DB%8C%D8%AF

کمک به تنظیم بازار و کاهش فاصله قیمت رسمی و آزاد

تیموری همچنین یادآورشد: «از ابتدای سال جاری تا ۷ خردادماه در تولید شاهین، گروه خودروسازی سایپا به رکورد جدیدی دست یافت؛ به‌گونه‌ای که ۹هزار و ۲۳۳ دستگاه خودرو شاهین تولید شد و این در حالی است که سال گذشته میزان تولید شاهین ۴هزار و ۲۴ دستگاه بود. بر این اساس، در تولید خودرو شاهین رشد ۱۲۸درصدی محقق شده است.»

تیموری با بیان این‌که تولید خودرو در گروه خودروسازی سایپا به جهت تامین ارز و قطعه روبه‌افزایش است و در ماه‌های آتی رکوردهای مناسبی ثبت خواهد شد، افزود: «بر اساس مذاکراتی که میان وزارت صمت و بانک مرکزی برای تامین ارز خودروسازان و قطعه‌سازان صورت گرفته است، برنامه تولید ۱۴۰۲ بدون مشکل محقق خواهد شد.»

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با اعلام این‌که از ابتدای سال جاری تا ۷ خردادماه، این مجموعه ۸۶هزار و ۶۱۸ دستگاه خودرو تولید کرده است، گفت: «از آن‌جا که توافقات خوبی میان وزارت صمت و بانک مرکزی درخصوص تامین ارز خودروسازان و قطعه‌سازان صورت گرفته، تولید خودرو سیر افزایشی پیدا کرده است.»

بخوانید:  قانون واردات خودرو غلط اجرا شده

وی افزود: «از سوی دیگر، از ابتدای سال گذشته تا ۷ خردادماه، ۶هزار و ۱۱۷ دستگاه سایپا ۱۵۱ تولید شد و اکنون این عدد به ۸هزار و ۹۶۱ دستگاه رسیده است. بر این اساس، در همسنجی با سال گذشته رشد ۴۶ درصدی به دست آمده است.»

رشد ۱۲۸ درصدی تولید خودرو شاهین

وی افزود: «بر این اساس، از ابتدای سال جاری تا ۷ خردادماه، در کنار ارتقای سطح کیفی محصولات، میزان تولیدات این مجموعه به ۸۶هزار و ۶۱۸ دستگاه رسیده و این در حالی است که سال گذشته در مدت مشابه ۴۷هزار و ۴۵۵ دستگاه خودرو تولید شده بود. بر این اساس در این حوزه رشد ۸۲.۵ درصدی کسب شده است.»

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با بیان این‌که تولیدات گروه خودروسازی سایپا با هدف کمک به تنظیم بازار خودرو، کاهش فاصله قیمت کارخانه و بازار و عمل به تعهدات داده‌شده در سامانه یکپارچه عرضه خودرو افزایشی است، اظهار کرد: «رشد تولیدی که از ابتدای سال جاری محقق شده، نشان از آن دارد که زنجیره تامین قطعه، فرآیند تامین ارز و خطوط تولید با شرایط مناسب در حال فعالیت است.»

وی با تاکید بر این‌که با همکاری موثر و مناسب بانک مرکزی، تامین ارز بدون هیچ وقفه‌ای ادامه دارد، گفت: «افزایش تولید کمی و کیفی خودرو در پاسخ به نیاز متقاضیان است. از همین رو، فرآیند بهینه‌سازی تولید و رفع نواقص احتمالی با جدیت دنبال می‌شود و در سال جاری با توجه به شعار مهار تورم و رشد تولید، گروه خودروسازی سایپا از تمام توان خود استفاده می‌کند تا رکوردهای جدیدی در تولید را ثبت کند.»

بخوانید:  آتش بورس کالا در بازار خودرو؛ دیگنیتی پرایم گرانتر از بازار در سومین مرحله فروش در بورس کالا

محمدعلی تیموری درباره روند تولیدی که گروه خودروسازی سایپا در سال جاری طی کرده است، اظهار کرد: «راهبرد گروه خودروسازی سایپا در ۱۶ماه گذشته، مدیریت نوین در راستای امیدآفرینی و بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری بوده است و در این میان تمام ارکان گروه سایپا در راستای افزایش تولید و بهره‌وری حرکت کردند.»

همکاری مناسب بانک‌مرکزی با گروه خودروسازی سایپا

وی تاکید کرد: «از ابتدای سال جاری تا ۷ خردادماه، ۳۸هزار و ۷۰۴ دستگاه خودرو در خانواده کوییک تولید شده است. این عدد تا ۷ خردادماه سال ۱۴۰۱، حدود ۲۳هزار و ۱۲۰ دستگاه بوده است. بدین جهت در این بخش رشد ۶۷ درصدی حاصل شده است. همچنین در مدت عنوان‌شده، در تولید خانواده ساینا رشد ۱۲۷ درصدی ثبت شده است. سال گذشته و در زمان مشابه ۹هزار و ۸۹ دستگاه خودرو از خانواده ساینا تولید شده بود و اکنون این عدد به ۲۰هزار و ۶۳۰ دستگاه رسیده است.»