سرمایه‌ گذاری ۱۰۰میلیون یورویی چین برای تولید «لاستیک سبز» در فرانسه

پانزده شرکت در این سایت ۱۲۰۰ هکتاری مشغول فعالیت هستند از جمله آنها می‌توان به Air Liquide،Asco Industries ،Elengy ،Lyondell Chimie، Eiffage Construction Métallique اشاره کرد. اما نکته‌مهم در این سایت آن است که تمام این شرکت‌ها به دو زباله‌سوز متصل و یک شبکه توزیع بخار مشترک متصل هستند که این موضوع باعث صرفه‌جویی قابل‌توجهی در مصرف انرژی می‌شود .

این مجموعه با دسترسی مستقیم و خصوصی به‌ دریا امکان جابه‌جایی بیش‌از ۵ میلیون تن محصول را دارد. ازسوی‌دیگر اپراتورها با مبادله محصولات فرعیِ تولیدی به طور خاص، هم‌افزایی را چندبرابر می کنند.

به‌گفته رئیس و بنیانگذار Quechen ، کویو وی‌دونگ، این سرمایه‌گذاری منتج‌به ساخت یکی از بزرگ‌ترین کارخانه‌های تولید HDS در جهان خواهد شد.

کویو وی‌دونگ در این زمینه بر ساخت «یک کارخانه دوست‌دار» تاکید می‌کند، مانند کارخانه ‌واقع‌در Wuxi که به دلیل تاثیر اندک بر محیط‌زیست پاداش دریافت کرده است. دراین بخش نیز برای ۱۳۰ نفر اشتغال ایجاد خواهد شد.

منبع: https://www.donyayekhodro.com/news/244912/%D8%B3%D8%B1%D9%85%D8%A7%DB%8C%D9%87-%DA%AF%D8%B0%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%DB%B1%DB%B0%DB%B0%D9%85%DB%8C%D9%84%DB%8C%D9%88%D9%86-%DB%8C%D9%88%D8%B1%D9%88%DB%8C%DB%8C-%DA%86%DB%8C%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D9%88%D9%84%DB%8C%D8%AF-%D9%84%D8%A7%D8%B3%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D8%B3%D8%A8%D8%B2-%D8%AF%D8%B1

شرکت Quechen Silicon Chemical در سال ۲۰۰۵ در استان جیانگ‌سو آغاز به‌کار کرد و در حال‌حاضر دارای دو کارخانه به نام‌های Wuxi و Anhui است.

Quechen در مارسی-فوس، یک سایت صنعتی به‌وسعت ۱۲۰۰ هکتار را در اختیار دارد.

سرانجام پس‌از دو سال مذاکره گروه Quechen Silicon Chemical امتیاز تاسیس کارخانه بخش اروپایی خود را از میان از میان ۲۸ رقیب به دست آورد. این گروه صنعتی بزرگ‌ترین تولیدکننده سیلیس با پراکندگی بالا (HDS) در چین و سومین در جهان در زمینه تولید تایر سبز است.

این اکوسیستم پس از نصب ناموفق تولیدکننده فیبرکربن Hexcel در سال ۲۰۱۴ برای تسهیل استقرار پروژه‌های جدید در نظر گرفته شده است.

بخوانید:  اطلاعات خریداران خودرو به سازمان مالیات ارسال می شود

کارخانه Quechen محصولات برتر خود را به ۱۰تولیدکننده برتر لاستیک در اروپا و همچنین محصولات میانی را برای گروه شیمیایی Kem One عرضه خواهد کرد. ازآنجا که چینی‌ها ۳درصد گردش مالی سالانه خود را به نوآوری اختصاص می‌دهند، بنابراین یک مرکز تحقیقاتی جدید را هم در این سایت راه‌اندازی خواهند کرد.

سومین کارخانه این مجموعه در تایلند قرار دارد که در ماه سپتامبر افتتاح خواهد شد. این مجتمع با بیش‌از ۵۰۰ نفر کارمند و کارگر؛ ظرفیت تولید ۵۰۰هزار تن سیلیس و ۵۶۰هزارتن سیلیکات سدیم با گردش مالی نزدیک به ۱۵۰ میلیون‌یورو در سال را ارائه می‌دهد.

این قرارداد در پکن و پس‌از سفر امانوئل ماکرون به چین امضا شد. طبق این قرارداد برای ساخت پلت‌فرم ترکیبی برای تولید ۱۳۰هزارتن سیلیکات و همچنین ۹۰هزارتن HDS ۱۰۰‌میلیون یورو سرمایه‌گذاری شده است. این ماده به کاهش مقاومت چرخش لاستیک و همچنین کاهش مصرف سوخت کمک می‌کند.

Quechen Silicon Chemical، تولیدکننده پیشرو چینی قصد دارد برای تولید سیلیس مورداستفاده در ساخت لاستیک، کارخانه‌ای با ظرفیت بیش‌از ۲۰۰هزار تن را در Fos-sur-mer (در جنوب فرانسه) تاسیس کند. طبق اعلام شرکت «Quechen» رقم این سرمایه‌گذاری ۱۰۰میلیون یورو است.