نخستین محموله خودروهای وارداتی سایپا ترخیص شد

معاون خرید سایپا درباره تحویل خودروها به مشتریان اظهارداشت: طبق قرعه کشی صورت گرفته و اولویت بندی انجام شده از سوی وزارت صمت، امیدواریم خودروهای وارداتی چانگان طی یک ماه آینده به دست متقاضیان برسد.

وی با بیان اینکه با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت توانستیم مشکلات واردات خودرو را حل و خودروها را از گمرک ترخیص کنیم، افزود: گروه خودروسازی سایپا هزار و 108 دستگاه خودرو چانگان CS35 پلاس و 125 دستگاه CS55 پلاس (تا یک ماه آینده امکان ترخیص این مدل خودرو نیز فراهم خواهد شد) به بازار عرضه خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه این نخستین محموله از یک هزار و 108 خودروی چانگان است که توسط سایپا وارد شده، تصریح کرد: طی روزهای آینده سری جدید خودروها وارد کشور خواهد شد و عملیات تخلیه آن‌ها در بنادر انجام می‌شود.

وی درباره خودروهای وارداتی چانگان، گفت: بر اساس مذاکرات و گفتگوهای صورت گرفته، قرار است خودروهای چانگان با مدل‌های CS15 پلاس، CS35 پلاس، CS55 پلاس، CS75 پلاس، Uni-k، Uni-T و پیکاپ هانتر وارد کشور شود.

کوروش کمانکش، معاون خرید سایپا نیز در حاشیه ترخیص نخستین محموله خودروهای وارداتی این مجموعه، گفت: با وجود تمام مشکلات و موانعی که بر سر راه ترخیص خودروهای وارداتی وجود داشت، موفق شدیم بخشی از خودروها را از گمرک ترخیص کنیم.

ضیغمی با بیان اینکه به دلیل مشکلات ناشی از قوانین واردات خودرو که در شرایط غیرتحریمی نوشته شده بود، ترخیص خودروهای وارداتی چالش‌های متعددی داشت، افزود: با همکاری و همراهی دستگاه‌های مرتبط توانستیم اولین سری از خودروها وارداتی را ترخیص کنیم و قطعا این امر باعث خواهد شد که واردات و ترخیص سایر خودروها سرعت بیشتری پیدا کند.

بخوانید:  اولویت خرید خودروهای برقی چیست؟

مدیر طرح واردات خودرو وزارت صمت همچنین از ورود یک هزار و 500 خودروی خارجی دیگر به کشور خبر داد که در فرایند دریافت مجوزهای ترخیص از گمرک هستند و پس از دریافت تاییدیه‌های استاندارد و همزمان با عرضه، قیمت این خودروها نیز اعلام خواهد شد، بیان داشت: این تعداد خودرو از برندهای فیات، زوتی، هیوندایی، کیا و میتسوبیشی هستند که به مرور عرضه خواهند شد.

به گزارش «اخبار خودرو»، مهدی ضیغمی، مدیر طرح واردات خودروی وزارت صمت در حاشیه ترخیص خودروهای وارداتی گروه سایپا، گفت: با تلاش وزارت صنعت، معدن و تجارت و دستگاه‌های مرتبط بعد از 5 سال وقفه، اولین سری از خودروهای وارداتی، از گمرک آپرین ترخیص شد.

مدیر طرح واردات خودروی وزارت صمت درباره قیمت خودروهای وارداتی گفت: در روزهای آینده قیمت نهایی خودروهای وارداتی از سوی سازمان حمایت نهایی خواهد شد و پس از آن عرضه خودروها انجام می‌شود.

معاون خرید گروه خودروسازی سایپا تصریح کرد: تا پایان سال جاری 100 هزار دستگاه خودرو چانگان با مدل‌های CS35 پلاس، CS55 پلاس و Uni-k وارد کشور خواهد شد و این امر در راستای کمک به تنظیم بازار و توزیع مناسب خودرو به متقاضیان انجام می‌شود.

منبع: https://www.donyayekhodro.com/news/244373/%D9%86%D8%AE%D8%B3%D8%AA%DB%8C%D9%86-%D9%85%D8%AD%D9%85%D9%88%D9%84%D9%87-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%88%D8%A7%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D9%BE%D8%A7-%D8%AA%D8%B1%D8%AE%DB%8C%D8%B5-%D8%B4%D8%AF

وی با اعلام اینکه واردات خودرو تا دو ماه آینده سرعت بیشتری خواهد گرفت چرا که با مصوبه‌ای که وزیر صمت داده است، مسیر واردات خودرو تسهیل می‌شود، تصریح کرد: هفته آتی عرضه خودروهای وارداتی به متقاضیان آغاز می‌شود.