تقدیر استاندار از مدیرعامل «کویرتایر»

شرکت کویرتایر، بزرگ‌ترین واحد صنعتی استان خراسان‌جنوبی است که براساس آمار سال ۱۴۰۰ شمسی به لحاظ حلقه‌ای ۴/۱۹ درصد تولید تایرهای سواری کشور و حدود ۱۷ درصد کل تولید تایرخودروی کشور را داراست.

وی با بیان اینکه تکریم از نخبگان استان‌ها با مجوز بنیاد ملی نخبگان و معاونت علمی و فناوری رئیس‌جمهوری برگزاری می‌شود، بیان کرد: «در خراسان‌جنوبی مجوزات ملی در راستای تکریم ملی از آقای محمدحسین زینلی به‌عنوان چهره ماندگار در صنعت استان اخذ شده است.»

همه محصولات تولیدشده توسط تایرسازان داخلی خودرو، تایر موتورسیکلت، تایر دوچرخه، تیوب، فلپ و در سال ۱۴۰۰ برابر ۲۹۵ هزار تن بود.

همچین شرکت کویرتایر با اشتغال مستقیم هزار و ۳۴۱ نفر ۱۸ درصد شاغلان پخش صنعت استان و ۳۸ درصد شاغلان بخش صنعت شهرستان بیرجند را به خود اختصاص داده است.

منبع: https://www.donyayekhodro.com/news/244800/%D8%AA%D9%82%D8%AF%DB%8C%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1-%D8%A7%D8%B2-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%D8%B9%D8%A7%D9%85%D9%84-%DA%A9%D9%88%DB%8C%D8%B1%D8%AA%D8%A7%DB%8C%D8%B1جواد اشرفی گفت: «مهندس زینلی، مدیرعامل کویر تایر یک مدیر تمام‌عیار و جهادی است و مدیریت ایشان سبب شده کویرتایر امروز افتخار صنعت تایر کشور و نماد علم و صنعت خراسان‌جنوبی باشد.»

معاون استاندار خراسان‌جنوبی افزود: «برنامه‌ریزی‌ها در حال انجام است که در هفته صنعت در تیرماه امسال تکریم ملی در خور شأن این مدیر جهادی و فعال و فخر حوزه صنعت استان را داشته باشیم. امروزه شرکت کویرتایر با داشتن سهم ۲۰ درصدی از مقدار تولیدی تایرهای سواری و سهم بیش‌از ۶۴درصدی از بازار لاستیک با سایز بزرگ‌تر از ۲۰ و اشتغال‌زایی مستقیم و غیرمستقیم برای خیل عظیمی از جوانان متخصص و تلاشگر کشور (به طوری که سهم ۱۸درصدی شاغلان بخش صنعت استانی خراسان‌جنوبی را به خود اختصاص داده است)، یک بنگاه عظیم تولیدی دانش‌بنیان است. محمد حسین زینلی، مدیر خوشنام و معتبر صنعت کشور، بنیانگذار این مجموعه بوده و در سال‌های دشواری که تحریم‌ها سخت‌ترین شرایط را به میهن و مردم تحمیل می‌کند این مدیر برجسته از صفر تا صد یک کارخانه بزرگ تایرسازی را برنامه ریزی و سازماندهی کرد. اکنون پس ازگذشت نزدیک چهار دهه پس از تاسیس این شرکت، باردیگر تحت مدیریت مهندس زینلی به‌رغم معضلات اقتصادی حاکم بر شرایط امروزه کشور، کویرتایر به روند صعودی و رو به تعالی خود ادامه می‌دهد.»

بخوانید:  آژیرکشان آمریکایی برقی می‌ شوند