تقدیر استاندار از مدیرعامل «کویرتایر»

معاون استاندار خراسان‌جنوبی افزود: «برنامه‌ریزی‌ها در حال انجام است که در هفته صنعت در تیرماه امسال تکریم ملی در خور شأن این مدیر جهادی و فعال و فخر حوزه صنعت استان را داشته باشیم. امروزه شرکت کویرتایر با داشتن سهم ۲۰ درصدی از مقدار تولیدی تایرهای سواری و سهم بیش‌از ۶۴درصدی از بازار لاستیک با سایز بزرگ‌تر از ۲۰ و اشتغال‌زایی مستقیم و غیرمستقیم برای خیل عظیمی از جوانان متخصص و تلاشگر کشور (به طوری که سهم ۱۸درصدی شاغلان بخش صنعت استانی خراسان‌جنوبی را به خود اختصاص داده است)، یک بنگاه عظیم تولیدی دانش‌بنیان است. محمد حسین زینلی، مدیر خوشنام و معتبر صنعت کشور، بنیانگذار این مجموعه بوده و در سال‌های دشواری که تحریم‌ها سخت‌ترین شرایط را به میهن و مردم تحمیل می‌کند این مدیر برجسته از صفر تا صد یک کارخانه بزرگ تایرسازی را برنامه ریزی و سازماندهی کرد. اکنون پس ازگذشت نزدیک چهار دهه پس از تاسیس این شرکت، باردیگر تحت مدیریت مهندس زینلی به‌رغم معضلات اقتصادی حاکم بر شرایط امروزه کشور، کویرتایر به روند صعودی و رو به تعالی خود ادامه می‌دهد.»

شرکت کویرتایر، بزرگ‌ترین واحد صنعتی استان خراسان‌جنوبی است که براساس آمار سال ۱۴۰۰ شمسی به لحاظ حلقه‌ای ۴/۱۹ درصد تولید تایرهای سواری کشور و حدود ۱۷ درصد کل تولید تایرخودروی کشور را داراست.

همچین شرکت کویرتایر با اشتغال مستقیم هزار و ۳۴۱ نفر ۱۸ درصد شاغلان پخش صنعت استان و ۳۸ درصد شاغلان بخش صنعت شهرستان بیرجند را به خود اختصاص داده است.

منبع: https://www.donyayekhodro.com/news/244800/%D8%AA%D9%82%D8%AF%DB%8C%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1-%D8%A7%D8%B2-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%D8%B9%D8%A7%D9%85%D9%84-%DA%A9%D9%88%DB%8C%D8%B1%D8%AA%D8%A7%DB%8C%D8%B1

وی با بیان اینکه تکریم از نخبگان استان‌ها با مجوز بنیاد ملی نخبگان و معاونت علمی و فناوری رئیس‌جمهوری برگزاری می‌شود، بیان کرد: «در خراسان‌جنوبی مجوزات ملی در راستای تکریم ملی از آقای محمدحسین زینلی به‌عنوان چهره ماندگار در صنعت استان اخذ شده است.»

بخوانید:  وقتی انتخاب بین سوپرکروز، بلو کروز و اتوپایلوت سخت می‌شود

همه محصولات تولیدشده توسط تایرسازان داخلی خودرو، تایر موتورسیکلت، تایر دوچرخه، تیوب، فلپ و در سال ۱۴۰۰ برابر ۲۹۵ هزار تن بود.

جواد اشرفی گفت: «مهندس زینلی، مدیرعامل کویر تایر یک مدیر تمام‌عیار و جهادی است و مدیریت ایشان سبب شده کویرتایر امروز افتخار صنعت تایر کشور و نماد علم و صنعت خراسان‌جنوبی باشد.»