اما موتور خطی هم وجود دارند

توجه داشته باشید که شرکت زیمنس در حال حاضر در تولید لوازم خانگی، توربین، سامانههای خودکار سازی صنعتی، قطار و غیرفعال است. به دلیل وجود همکاری با افرادی که در این زمینه با شرکت الکتروموتور زیمنس Siemens همکاری داشتهاند، زمانی که برای کار در این روش صرف میشده با صرفه جویی از 179 روزبه 80 روز تقلیل پیداکرده است. دربارهای کمتر از بارهای نامی و مواردی که به سرعت تقریبا ثابت نیاز باشد از موتورهای کمپوند نقصانی استفاده می شود این موتورها معمولا در آزمایشگاه ها برای تامین دور ثابت استفاده می شود.

قیمت الکتروموتور زیمنس

مهمترین تفاوتها میان الکتروموتورهای AC و DC سیمپیچی آرماتور و میدان مغناطیسی است، نکته جالب این است که هر دوی آنها از سیمپیچی آرماتور و میدان مغناطیسی استفاده میکنند٬ اما تفاوت زیادی بین آنها وجود دارد چون در الکتروموتورها DC میدان مغناطیسی ثابت است و آرماتور میچرخد اما این موضوع در مورد الکتروموتورهای AC کاملا متفاوت میباشد چون در آنجا آرماتور به طور کل ثابت است و میدان مغناطیسی میچرخد. انجمن ملی تولیدکنندگان برق (NEMA) تعداد فریم ها را متناسب با اندازه های نصب شده طراحی کرده است که رقم آنها مربوط به بعد “D” آنها یا فاصله از مرکز شافت تا پایین مرکز نصب است. برای آشنایی با الکتروموتور زیمنس بهتر است بدانید شرکت زیمنس بهترین الکتروموتور موجود در بازار را طراحی و تولید میکند.

شرکت الکتروموتور زیمنس آلمان که به مرور زمان در زمینه Digital Realty موفقیتهایی به دست آورده ، دارای متخصصینی در رابطه با این روش شده که به دلیل امتحان پس دادن و موفقیت این روش از استعدادهای فعال حمایت میکند و چه بسا از ایدههای آنها در بهبود عملکرد شرکت نیز استفاده کند. ممکن است این سؤال پیش بیاید که الکتروموتور زیمنس چگونه توانست در مدت نسبتاً کوتاهی توسعه یابد و به جایگاه فعلی خود دست یابد؛ برای رسیدن به این مهم در شرکت الکتروموتور زیمنس از راه حلهای مبتکرانهای استفاده شد. اما بعدها نوع کارایی شما از آن دستگاه تغییر کند و یا میزان بار بر روی موتور با توسعه کارخانه بیشتر شود. 2. تغییر دور این نوع با روش کاهش ولتاژ غیر ممکن است و نیاز به دستگاه (AC Drive) برای این کار دارد. تنوع بالای محصولات از نظر ولتاژ و توان مصرفی، از مزایای استفاده از الکتروموتور زیمنس می باشد.

را براي قطبهاي مختلف مي توان از جدول زير حدود آنرا تعيين كرد (الکتروموتور زیمنس). باید توجه داشته باشید که اصالت فروشگاهی که از آن موتور زیمنس را تهیه میکنید بسیار مهم است. نکته بسیار مهم در مورد شرکت زیمنس فعالیت بسیار حرفهای آن در همان اوایل تاسیس شرکت میباشد٬ در واقع آنها توانستند یک سال بعد از تاسیس شرکت طولانیترین خط تلگراف را بین برلین تا فرانکفورت بسازند. در سيم پيچي دو طبقه هر شيار استاتور (الکتروموتور زیمنس) و بازوي مربوط به دو كلاف مختلف قرار مي گيرند اگر دو بازوي يك كلاف به اندازه يك گام قطبي از يكديگر فاصله داشته باشند در اين صورت دو بازوي واقع در يك شيار حتما مربوط به يك فاز خواهند بود اما اگر اين فاصله برابر با گام قطبي نباشد در اين صورت دو بازوي واقع در يك شيار مي تواند مربوط به دو فاز مختلف نيز باشد (الکتروموتور زیمنس) يك چنين سيم پيچي را سيم پيچي با گام كوتاه شه يا با گام كسري مي نامند سيم پيچي دو طبقه كه در آن گام كلافها برابر با گام قطبي باشد ( گام كوتاه نشده ) به ندرت در عمل پيش مي آيد و معمولا سيم پيچي دو طبقه با گام كوتاه شده ( گام كسري ) مورد استفاده قرار مي گيرد(الکتروموتور زیمنس) .

بخوانید:  نقد و بررسی خودرو آلفا رومئو 4C لایو کار | bedrive

الکتروموتور زیمنس یکی از کاربردیترین لوازم موجود در صنعت به شمار میرود توجه داشته باشید که بسیاری از دستگاههای صنعتی در حال حاضر در داخل کشور مورد استفاده قرار میگیرند٬ در ساخت آنها از الکتروموتور زیمنس استفاده شده است. در نتیجه به جرات میتوان گفت که الکتروموتورهای زیمنس یکی از حیاتیترین قطعات و لوازم در تولید دستگاههای صنعتی به شمار میرود. شرکت siemens آلمان تولید کننده انواع موتور الکتریکال برای مصارف عمومی و صنعتی بوده که عرضه محصول کیفی و به کاربری آلیاژ مناسب برای افزایش طول عمر الکتروموتور و بهبود عملکرد آن در شرایط گوناگون را رعایت نموده که به همین دلیل می توان برند siemens آلمان را معتبرترین برند الکتروموتور نام برد.

الکتروموتور موتوژن

دینام سه فاز زیمنس شاید برای بسیاری از کارخانجات صنعتی یکی از اولین انتخاب ها باشد و دینام تکفاز آن نیز در ایران بسیار کمیاب است. 1- به دلیل قیمت مناسب و سادگی در طراحی در بسیاری از صنایع جایگزین موتورهای دیگر شده است. استفاده در پمپ , صنایع تولیدی , کمپرسور , تجهیزات بالابری , صنایع سیمان , پتروشیمی , سرامیک , خودروسازی و … الکتروموتور پوسته چدن SIEMENS گرد و غبار یا لرزش را در سنگ شکن ها و میکسرها و همچنین در جوهای خاص صنایع پتروشیمی و فرآوری که غالب هستند بدون هیچ مشکلی تحمل می کند. اگر بخواهیم چند نمونه از آن را نام ببریم باید به جرثقیلها، صنایع فولاد، صنایع سیمان، صنایع کاشی و سرامیک، لباسشویی صنعتی، صنایع نیروگاهی، صنایع نفت و پتروشیمی و بسیاری از صنایع دیگر اشاره کرد.

الکتروموتور صنعتی

الکتروموتور زیمنس برای توسعه خود از روشDigital Realty استفاده کرد و با ترکیب کردن دو پایگاه داده یعنی JDC Power Systems، Inc. پیوند Digital Realty ، JDC و الکتروموتور زیمنس Siemens در آینده نه چندان دور باعث ایجاد فرصتهای متعدد و مختلف تری در زندگی ما خواهند شد چرا که استفاده از این طرحها و روشها به سرعت غیر قابل باوری در جهان درحال توسعه و گسترش است. بهتر است بدانید که این شرکت دارای 360 هزار نفر نیروی کار است که در 190 کشور جهان مشغول به کار هستند. الکتروموتور زیمنس Siemens دارای بیش از 165 سال سابقه فعالیت تجاری بوده و از جایگاهی بالایی در سطح جهان برخوردار است. توجه داشته باشید که بسیاری از لوازمی که در طول روز از آنها استفاده میکنیم٬ از الکتروموتور برخوردار هستند. یک نشان تجاری بسیار شناخته شده در صنعت که میتواند جایگزین بسیاری از کالاهای مشابه باشد و با راندمان بالا کمترین هدر رفت انرژی را باعث شود.

انواع الکتروموتور

در بعضي مواقع جهت تغيير دور با جهت تغيير ولتاژ با نبودن سيم هاي معيوب براي مقاصد ديگر لازم مي شود (الکتروموتور زیمنس) تعداد دور سيم پيچ و قطر سيم جديد محاسبه شود. با كوتاه نمودن گام سيم پيچي ، ضريب ولتاژ سيم پيچي نيز كاهش مي يابد. تعداد كلافها در سيم پيچي دو طبقه و برابر تعداد كلافها در سيم پيچي يك طبقه بوده (الکتروموتور زیمنس) و تعداد گروه كلافها نيز سه برابر تعداد قطبها و يا اينكه برابر با 6p مي باشد.

بخوانید:  بررسی گوشی شیائومی نوت 8 پرو + قیمت و مشخصات نوت 8 پرو

الکتروموتور زیمنس اصل تا توان 200 کیلووات در کشور چک تولید میشود. 1. از این محصول برای اصلاح ضریب توان (Cosφ) می باشد در این حالت بر روی محور موتور سنکرون باری قرار نمی گیرد یعنی موتور الکتریکی بدون بار کار می کند. سرعت روتور و استاتور در آسنکرون برابر نیست اما در موتور سنکرون این دو سرعت باهم برابر بوده و تغییر سرعت یکی بر دیگری موثر است. میزان کیفیت و همچنین کنترل موتور آسنکرون کمتر از سنکرون است؛ به این دلیل که در موتورهای سنکرون فقط با کنترل استاتور، میتوانیم روتور را نیز هم زمان کنترل کنیم. اجزایی این دستگاه نیز متنوع و مختلف است که شامل روتور، استاتور، بلبرینگ، شکاف هوایی، سیم پیچ، در کاسه، پوسته فن، منبع تغذیه میشوند که هرکدام از این اجزا وظایف مختلفی دارند که این دستگاه به بهترین شکل ممکن کار کند. از سوی دیگر، دو پیچه از نظر مکانی عمود برهم قرار گرفتهاند؛ بنابراین وقتی این دو پیچه با یک منبع تک فاز تغذیه میشوند، اختلاف فاز جریانهای دو پیچه به اندازه ای است که برآیند میدان مغناطیسی آنها در استاتور، یک میدان مغناطیسی چرخنده پدیدمیآورد.

بدين ترتيب سيم پيچي دو طبقه بهتر از سيم پيچي يك طبقه تهويه و خنك مي شود(الکتروموتور زیمنس) و بنابراين توان ماشين افزايش مي يابد به علاوه بر اين چون تلفات اضافي ماشين در اثر تضعيف هارمونيكها كاهش پيدا مي كند (الکتروموتور زیمنس) در نتيجه سيم پيچي دو طبقه با گام كوتاه شده در مقابل سيم پيچي يك طبقه معمولي مشابه داراي افزايش قدرت حدود 10% مي باشد كه در اين مطلب در صورت تعويض سيم پيچي موتورهاي يك طبقه قديمي و تبديل آن به دو طبقه بايد در نظر داشت(الکتروموتور زیمنس) .

موجودی روتین موتور در انبار شرکت آگما تنها نمایندگی رسمی دینام زیمنس در ایران این امکان را به تمام توزیع کنندگان و مصرف کنندگان می دهد تا بدون هیچ مغایرتی بتوانند به سرعت پاسخگوی نیاز مشتریان باشند.سری 1LE1 زیمنس دارای ترمینال باکس بسیار کاربرپسند می باشد. بخشهای مختلف این زنجیره عبارتاند از : تولید برق، انتقال و توزیع به راه حلهای هوشمند شبکه و کاربرد کارآمد انرژی الکتریکی و همچنین در زمینه های پزشکی و تشخیص آزمایشگاهی. براساس طرح هایی که با استفاده از پایگاه های داده گفته شده از آنها استخراج شد JDC، شرکت الکتروموتور زیمنس Siemens کلیه تجهیزات توزیع برق را به صورت پیش بینی شده ای در اتاق الکتریکی مخصوصی نصب نمود تا از خطرات ناشی از اتصالات این تجهیزات مانند آتش سوزی جلوگیری کرده و در جهت استقرار ایمنی گام های تازه ای بردارد. در نتیجه این اتفاقات Digital Realty به عنوان یک پیشرو در این زمینه شناخته شد که البته استیو کندیچ، معاون ارشد طراحی جهانی موفقیت این روش را کاملا به پایگاه های داده مرتبط می داند.

شرکت الکتروموتور زیمنس Siemens در واقع به صورت یک نیروگاه جهانی شناخته شده که مثل یک زنجیره فروشگاه اینترنتی الکتروموتور الکتریکی عمل میکند. الکتروموتورهای ولتاژ پایین (Low voltage) شرکت زیمنس در ایران در دو نوع فریم آلومینیومی و چدنی عرضه می شود. Vph ولتاژ فازي تغذيه كه با مقدار ولتاژي است كه در اتصال ستاره با مثلث هر سيم پيچي ( هر فاز ) آن را به خوبي تحمل مي كند. Bm حداكثر اندوكسيون مي باشد و مقدار متوسط آن يا بعبارت ديگر اندوكسيون سطح كار استاتور كه آنرا با Bm نشان مي دهد (الکتروموتور زیمنس) برابر با با قرار دادن مقدار Bm و A در فرمول شماره (3) براي خواهيم داشت. فرمول 1 را به صورت زير جهت محاسبه N مي توان نوشت .

بخوانید:  قیمت ایران خودرو سمند بازار و نمایندگی خودرو | bedrive

همه چیز درباره الکتروموتور

شرکت آگما تامین کننده الکتروموتور زیمنس در کشور، شما را در رسیدن به کالای اصل کمک می کند. چرا کالا صنعتی را برای خرید الکتروموتور زیمنس انتخاب نمایید؟ الکتروموتورهای صنعتی از لحاظ جریان برق مورد تغذیه نیز به دو دسته جریان مستقیم (DC) و جریان متناوب (AC) تقسیم میشوند. و Siemens تلاش نمود به وسیله این پایگاهها بتواند راهکارهای سریعتر و مقرونبهصرفه تری را جهت تبدیل یک فرضیه به یک برنامه عملی در صنعت مورد نظر خود ارائه کند. با تغییر مقاومتهای روتور منحنی سرعت گشتاور تعدیل میگردد که بدان وسیله سرعتی که در آن موتور در فشاری مخصوص کار میشود. میدان مغناطیسی چرخشی که روتور را در پشت خود می کشد، مقاومت (یا گشتاور) لازم برای حرکت لاستیک ها و ماشین را ایجاد می کند. برخی از الکتروموتور ها را می توان بعنوان ژنراتور مورد استفاده قرار داد.به الکتروموتور و ژنراتور ماشین الکتریکی گفته می شود.

از آنجا که جریان مغناطیسی با شکاف هوا افزایش مییابد، شکاف هوای شما باید کم باشد. تقاضای موتورهای بازده بالا به دلیل عوامل مختلفی در حال افزایش است، این عوامل شامل: عمر طولانی، نیاز به نگهداری کم، مصرف انرژی پایین و تحمل زیاد ولتاژهای نوسانی، افزایش قیمت برق و استانداردهای سختگیرانه مصرف برق میباشد. الکتروموتور زیمنس چینی کیفیت پایینی نسبت به الکتروموتور زیمنس آلمانی اصل داره و با توجه به کیفیت قطعات الکتروموتور چینی قیمت اقتصادی تری نسبت به آلمانی دارد اما اگر شما در صنعتتان از این الکتروموتور نمیخواهید از نهایت قدرتش استفاده کنید خرید الکتروموتور چینی را به شما پیشنهاد میدهیم چون به صرفه تر است. البته لازم به ذکر است بدانید که کشور جمهوری چک الکتروموتورهایی را تا توان 200 کیلووات تولید کرده است اما توانایی رقابت با الکتروموتورهای زیمنس را ندارد، چون الکتروموتورهای زیمنس در عین حال که از قدرت بسیار بالایی برخوردارند مصرف برق بسیار پایینی دارند، دقیقا این مسئله یکی از ویژگیهایی است که یک دستگاه الکتروموتور باید داشته باشد تا بتواند استانداردهای اروپایی یا همان EU را به دست بیاورد.

قیمت الکتروموتور چینی

الکتروموتور زیمنس به طور عمده تا توان 200 کیلووات در کشور چک اسلواکی تولید می شود و اغلب موتورهای زیمنس موجود در ایران ساخت کشور چک هستند. یکی از این کشورها جمهوری چک می باشد. مطالب فوق یکی از تئوری های اساس کار موتورالکتریکی تک فاز است. هر کدام از این تئوری ها مستلزم داشتن زمینه ریاضی ویژه و درک عمیق آن ها است. هر کدام از برندها در یک رنج موتورهای بسیار خوبی ارائه می دهند. از همان سال های اولیه تمام تلاش خود را بر آن داشت که محصولاتی با کیفیت بالا و طبق استانداردهای اروپایی در جهت کاهش مصرف انرژی تولید کند. اين نوع سيم پيچي در ژنراتورها و موتورهاي با قدرت كم تا قدرتهاي بالا مورد استفاده قرار مي گيرد موتورهايي كه داراي سيم پيچي و طبقه يا گام كوتاه شده باشند داراي مزاياي زير مي باشند.